Hlízov naložil soupeři z Tupadel šest gólů, polovinu si připsal Lukáš Křelina

16. červen 2018, 14:51

Hlízov - V posledním kole I. B třídy, skupina C fotbalisté Hlízova přivítali v sobotu dopoledne v derby utkání Star Tupadly. Za určitých okolností mohli soutěž ještě vyhrát, ovšem to by museli především získat tři body a spoléhat se na zaváhání Čáslavi B a Sokolče:

Hlízov - Tupadly 6:2 (3:0)

Skóre se poprvé měnilo hned zkraje utkání: Už ve 3. min. se centr O. Tomíška vrátil před malé vápno k Luk. Křelinovi, který dostal luxusní prostor čas a z brankáře Potměšila si doslova udělal legraci - 1:0. Hosté se osmělili o dvě minuty později, R. Krajíček pohotovou ranou protáhl gólmana Vavřinu, který míč vytlačil na roh. To v 18. min. po faulu na M. Výborného Luk. Křelina z pokutového kopu upravil na 2:0. To ale z prvního poločasu nebylo vše, ve 41. min. T. Šváb krásnou ránou do šibenice zvýšil na 3:0 a těsně před přestávkou zaútočili hosté, ale po Semrádově centru pálil Fuksa těsně vedle.

Po změně stran Luk. Křelina z pokutového kopu zkompletoval hattrick a pohodové střetnutí se s ohledem na další průbězné výsledky stalo už jen otázkou skóre. Branky se potom dočkal i Star: Nejprve v 69. min. Chvátal z penalty korigoval na 4:1 a v 83. min. R. Krajíček snížil dokonce na 4:2. O dvě minuty pozdějij ale T. Šváb posadil přesný centr na hlavu Linharta a bylo to 5:2. Dvě minuty před koncem se prosadil ještě jednou Maxa a tak střetnutí skončilo vítězstvím Hlízova 6:2.

Domácí sice vyhráli 6:2, ovšem řadu dalších šancí nedali. "Poslední zápas byl pohodový z obou stran. My jsme nemohli skončit hůře než na třetím místě a lépe asi také ne," naznačil hlízovský trenér David Linhart. "Chtěli jsme si zahrát, zápas si užít a rozloučit se s fanoušky. Rád bych ocenil Tupadly: I když jsme měli hru pod kontrolou, soupeř hrál a bojoval, i když se asi nesešel v nejlepší sestavě," řekl a pokračoval: "Od nás mi tam chybí pořád kvalita, to byl zápas na deset gólů. To nás ale provází celé jaro. Na tom pro příští sezonu musíme zapracovat, protože silnější týmy nás za to trestají. Chtěli bychom, aby stávající kádr zůstal, chtěli bychom přivést nějaké posily a uvidíme, co bude příští sezonu."

"Domácím jsme vítězství hodně usnadnili, přijeli jsme bez šesti hráčů," upozornil trenér Star Tupadly Stanislav Krajíček. "Dva máme zraněné, dva jsou v práci a dva na svatbě," doplnil a pokračoval: "Domácí jsou kvalitní tým, našim klukům, kteří nastoupili, děkuji za bojovnosti."

Branky: 3., 18. pok.kop, 63. pok. kop Luk. Křelina, 41. T. Šváb, 84. Linhart, 89. Maxa - 69. pok. kop Chvátal, 83. R. Krajíček. Rozhodčí: Šnýdr - Dohnal, Tichý. ŽK: V. Pipek. Diváků: 100. Hlízov: Vavřina - O. Tomíšek, Štastný, Linhart, M. Šváb - T. Šváb, P. Růžička, Kovařík (65. Šmidrkal), M. Výborný - Luk. Křelina (81. Procházka), Maxa. Trenér David Linhart. Tupadly: Potměšil - Zahradník, Chvátal, V. Pipek, Hudec - Semrád, Fuksa, R. Krajíček, Beran - Chleborád (71. Remeš), Šabala. Trenér Stanislav Krajíček.

1 Sokoleč 26 21 0 1 4 83:38 64
2 Čáslav B 26 19 2 2 3 86:33 63
3 Hlízov 26 20 1 1 4 72:22 63
4 Pátek 25 13 2 0 10 54:54 42
5 Sadská 25 13 0 2 10 64:55 41
6 Milovice 25 10 2 3 10 52:49 37
7 Loučeň 25 10 2 1 12 53:48 35
8 Ostrá B 26 10 2 1 13 59:73 35