Hlízov vykročil do další sezony v I. B třídě výhrou, doma porazil Uhlířské Janovice

26. srpen 2018, 20:04

Hlízov - Druhé derby prvního kola I. B třídy, skupina C nabídlo nedělní utkání v Hlízově, kam dorazili fotbalisté FK Uhlířské Janovice:

Hlízov - U. Janovice 2:0 (2:0)

Z úvodního náporu domácí vytěžili několik standardek a hned z druhé také vedoucí gól, když ve 4. min. doklepl míč do sítě M. Výborný - 1:0. Hra se potom přece jen trochu vyrovnala, hosté se snažili přelstít obranu soupeře, jenže většinou jim chyběl "pověstný" krůček a brankář Vavřina kromě několika centrů nemusel řešit žádnou vážnější situaci. To domácí měli několik příležitostí, M. Výborný dvakrát pálil těsně vedle a M. Frejlach z nadějné šance přestřelil. Hlízov se ale ještě před přestávkou přece jen dočkal druhé branky: Kopecký zachytil míč ve středu hřiště, do otevřené obrany vysunul Maxu a ten před prázdnou bránou našel Hačku - 2:0.

Ve druhé půli měli domácí hru pod svou kontrolou. Hosté se sice snažili něco získat z rychlých brejků, ovšem v obraně soupeře se prosadit nedokázali. Své šance neproměnili ani hosté, nejblíže třetímu gólu byl asi Lukáš Křelina v 70. min., když jeho hlavičku po centru O. Tomíška vytáhl gólman Verner reflexivně na břevno. Na stavu se ale už nic nezměnilo a tři body si tak připsal Hlízov.

Hlízov v prvním kole mistrovské soutěže oslavil tři body. "Spokojený jsem, i když bych si to představoval trochu jinak," naznačil trenér Hlízova David Linhart. "Druhý poločas jsme měli míč neustále pod kontrolou, Uhlířské Janovice byly neškodné. Hrály nakopávaný fotbal na jednoho útočníka, který v této době asi moc šancí nemá. Na něj stačí dva hlavičkáři," poznamenal a pokračoval: "Hosté tam mají šikovné kluky, bude jim to ale ještě nějaký čas trvat. My jsme měli minimálně dalších pět stoprocentních šancí, které jsme nedali, zápas měl skončit vyšším rozdílem." Ze hřiště ve druhé půli odkulhal Martin Frejlach, který si zranil koleno. "To mě mrzí, doufám, že to nebude nic vážného. To je velká posila," uzavřel David Linhart.

Trenér FK Uhlířské Janovice Miroslav Rybka své hodnocení shrnul do jedné věty. "Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, byli fotbalovější. Těžko můžu říci něco jiného," uvedl.

Branky: 4. M. Výborný, 43. Hačka. Rozhodčí: Šmejkal - Kosina, Benák. ŽK: D. Kulhánek, Barták. Diváků: 170. Hlízov: Vavřina - O. Tomíšek, Tafel, Linhart, M. Šváb (84. Navrátil) - M. Frejlach (56. T. Šváb), P. Růžička, Kopecký (76. Kovařík), M. Výborný - Maxa (81. Šmidrkal), Hačka (66. Luk. Křelina). Trenér David Linhart. U. Janovice: Verner - T. Kulhánek, D. Kulhánek (67. Čermák), Zadražil, Čapek - Barták, Hrabánek, Randlíszek, Beneš, R. Tancer (46. Bílek) - Vyhnánek. Trenér Miroslav Rybka.