Hlízovská série bez prohry skončila, postaral se o to Malín!

31. říjen 2015, 20:37

Hlízov - Hřiště Sokola Hlízov a Sokola Malín dělí několik stovek metrů, přesto na sebe oba kluby poprvé narazily v elitní okresní soutěži až v sobotu 31. října 2015, kdy do Hlízova zavítali právě fotbalisté z Malína. Série osmi zápasů bez prohry Hlízov vynesla do popředí tabulky, Malínští by se zase v případě vítězství posunuli před svého sobotního soupeře:

Hlízov - Malín 1:5 (1:2)

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří už v 5. min. vedli 1:0: Štainz se na levém křídle uvolnil, Špitálník pak sice míč na chvíli ztratil, ovšem Štainz mu ho posunul i podruhé a hlízovský útočník tentokrát mířil do černého - 1:0. Hlízovští ale potom vyklidili pole a do hry se dostal soupeř, který dvěma slepenými góly otočil skóre ve svůj prospěch: Ve 13. min. pěknou kombinační akci po pravé straně zakončil do prázdné brány L. Kraus a neuběhla ani minuta, když napřáhl Tomáš Vojtíšek a jeho utěšená střela ze střední vzdálenosti zapadla do horního růžku Jónovy brány - 2:1. Hosté mohli přidat i třetí branku, když se O. Vojtíšek dostal až do vápna, snažil se ale přehazoval gólmana a mířil vedle. Domácí tým inkasované branky zmrazily, kromě dvou nepřesných hlaviček Luk. Křelina se k ničemu vážnějšímu nedostali.

Náznak snahy domácích o zvrat ve vývoji utkání uťala 58. min.: Po zákroku brankáře Michala Jóna proti Tomáši Vojtíškovi rozhodčí odpískal pokutový kop, který proměnil Petr Štoček - 1:3. V tu chvíli bylo o vítězi rozhodnuto, domácí nenašli síly na zvrat v utkání. Navíc je brzdily četné diskuse s rozhodčími. V 80. min. se do šance protáhl Štainz, ale zakončení se mu už nepovedlo, to Malínští byli produktivnější. V 81. min. rozhozenou obranu Hlízova potrestal Milan Kročák, v samotném závěru zaloukl poslední hřebíček Josef Kraus - 1:5.

"Sehráli jsme špatný zápas, asi nejhorší na podzim," uvedl hlízovský trenér Luboš Balvín. "Nešly nám přihrávky, chyběl pohyb. Prostě všechno špatně," doplnil a dodal: "Bohužel dalším nejslabším článek zápasu byl rozhodčí. Ač píská kraj, jeho výkon neodpovídal. V prvním poločase hru pouštěl, ve druhé to pískal. Výsledek ale zásadně neovlivnil."

Trenér Sokola Malín Tomáš Vojtíšek přiznal předzápasové obavy. "Nevěděl jsem, jesti budeme všichni a nebo ne, to nevím nikdy," naznačil a zhodnil zápas: "Druhý poločas jsme zvládli na jedničku, řekl bych že soupeř trochu odpadl, nevydržel psychicky. Po třetím gólu odešel."

Branky: 5. J. Špitálník - 13. L. Kraus, 14. T. Vojtíšek, 58. pok. kop P. Štoček, 81. M. Kročák, 90. J. Kraus. Rozhodčí: Pospíšil - Sojka, Fencl. ŽK: Luk. Křelina, Mathé, Pertlíček, P. Holík - Pospíšil. Diváků: 80. Hlízov: Jón - Machů, Mathé, P. Holík, Pertlíček - Suchý, Luk. Křelina, P. Růžička, Hronek - J. Špitálník, Štainz. Trenér Luboš Balvín. Malín: Pospíšil - R. Dupal, M. Novotný, P. Štoček, Husa - J. Kraus, Rathauz, T. Vojtíšek, L. Kraus - O. Vojtíšek (57. Rezler), M. Kročák (84. Jeřábek). Trenér Tomáš Vojtíšek st.

1 Tupadly 10 8 0 0 2 28:9 24
2 U. Janovice B 10 6 2 0 2 25:11 22
3 Malín 11 5 2 1 3 25:17 20
4 Hlízov 11 5 1 2 3 25:19 19
5 Malešov 11 4 2 2 3 24:22 18
6 Sedlec 10 5 0 2 3 17:16 17
7 Vrdy 11 5 0 1 5 23:22 16
8 K. Hora B 10 4 1 2 3 19:18 16