Hra starších dorostenců Sparty se po změně stran doslova rozsypala

29. srpen 2015, 13:32

Čáslav - V dorosteneckém krajském přeboru na sebe narazily dva celky z Kutnohorska: Čáslavští v sobotu před obědem hostili Spartu Kutná Hora. Domácí o své vysoké výhře rozhodli sedmi góly ve druhém poločase:

Čáslav - Kutná Hora 8:0 (1:0)

Už v 5. min. zahrozil domácí Ronovský, když jeho hlavičku po trestném kopu zastavilo břevno. I hosté začali odvážně, jenže z průniků Šmidrkala, Suchomela ani Gygala nic nevytěžili. Skóre se poprvé měnilo v 11. min.: Výkop gólmana Ronovský prodloužil hlavou, Rolenec utekl kutnohorské obraně a akci zakončil k tyči - 1:0. Ve zbývajících minutách první půle si více příležitostí připravili domácí. Ronovský se po centru Plíhala uvolnil, jenže pálil jen do gólmana Jeřábka a vzápětí po trestném kopu Kozáka hlavičkoval vedle. Ve 37. min. se k další hlavičce po Kozákově trestném kopu dostal Basl, jenže mířil nad. Ve 41. min. se opakovala gólová situace z úvodu zápasu: Po výkopu gólmana unikl Kozák, jenže pak pálil jen do brankáře Jeřábka a z dorážky do boční sítě. Těsně před přestávkou se obrana Sparty otevřela dalšímu útoku Čáslavi:: Rolenec vrátil míč Petržilkovi, na jehož střelu po zemi na zadní tyč R. Plíhal skluzem nedosáhl.

Jestliže se Sparta v první půli držela, po změně stran kapitulovala. Už v 54. min. Kozák vysunul dlouhým míčem Ronovského a ten upravil na 2:0. Ronovský, Plíhal a Rolenec potom sice své akce nedotáhli k brance, v 59. min. ale centr z pravé strany obránce Hák v malém vápně jen zastavil a Masopust zvýšil na 3:0. V 64. min. po Maopustově centru od brankové čáry upravil Rolenec hlavou na 4:0 a prakticky hned z rozehrání Ronovský trefil horní roh kutnohorské brány - 5:0. Zápas byl rozhodnutý a stal jen otázkou skóre. V 80. min. Ronovský vysunul Kozáka, který zvýšil už na 6:0. Poslední dvě branky přidal v samotném závěru přidal střídající Šlejmar - 8:0.

"Výsledek mluví asi za vše. V prvním poločase jsme tam ale měli spoustu neproměněných šancí. Vedení 1:0 bylo málo, bylo to z naší strany trápení," konstatoval trenér čáslavského dorostu Miroslav Zikmunda. "Ve druhé půli Kutná Hora trochu odešla, kluci už nechtěli tolik hrát. Zlomilo se to a my jsme se rozstříleli. 8:0 je hezký výsledek, musíme ale zapracovat na koncovce," uzavřel kouč.

"První poločas to ještě šlo, ve druhém poločase rozhodlo prvních dvacet minut, kdy jsme dostali čtyři góly a bylo po zápase," shrnul utkání trenér Kutné Hory Václav Chudoba. "Velkou roli sehrálo, že jsme odehráli vlastně první utkání. Celé léto jsme tým neměli pohromadě, teprve teď to dáváme do kupy," upozornil a dodal: "Hlavně nám hořel střed obrany, tudy jsme dostali pět gólů. To byl obrovský průšvih. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a jednoznačně, není o čem hovořit."

Branky: 11., 64. Rolenec, 54., 65. Ronovský, 59. Masopust, 80. Kozák, 86., 87. Šlejmar. Rozhodčí: Zoufalý - Mucha, Babák. ŽK: Pavlík - Liška. Čáslav: Dostál - J. Petržilka, Basl, Toman, Masopust - Rolenec (65. Šlejmar), Stránský, Kozák (80. O. Plíhal), Pavlík, R. Plíhal - Ronovský. Trenér Miroslav Zikmunda. Kutná Hora: Jeřábek - Berka, Klatka, Vojáček, Turkovský (83. Jan Antoš) - Hák, Šmidrkal, Liška, D. Gygal - Lodinský (60. Kolůvek), Suchomel. Trenér Václav Chudoba.