Hradeckou Olympii posadily na koně rychlé branky těsně po přestávce

23. srpen 2015, 19:44

Kutná Hora - ve třetím kole divize C fotbalisté Sparty Kutná Hora přivítali vedoucí tým soutěže - Olympii Hradec Králové. Kvalitní mužstvo hostů se prosadilo až po přestávce, kdy si pomohlo brzkým gólem:

Kutná Hora - Ol. H. Králové  0:4 (0:0)

Zápas začal minutou ticha za bývalého hráče Kutné Hory Romana Sádla, na kterého nezapomněli výbor, fanoušci ani bývalí spoluhráči.

Od prvních minut hosté potvrdili pověst kvalitního týmu, ovšem nervovou soustavu domácích a diváků zaměstnali hlavně nepřesní rozhodčí, kterým se zápas nepovedl. První půle moc příležitostí nepřinesla, snad jen v 16. min. po průniku Antoše pálil Hačka jen do gólmana a Hačka z dorážky přestřelil. Pak to ještě Antoš zkoušel po pasu Skokana akrobaticky, jenže mířil také nad. Ve 24. min. se na úrovni penalty nepovedla rána "z první" Klapkovi, když před tím ve vápně vyhrál hlavičkový souboj Očovan.

Vstup do druhé části utkáním se Spartě nepovedl. Hned po rozehrání unikl Kingsley a míč z jeho kopačky si nešťastně srazil do vlasní sítě Schwarz - 0:1. Aby toho pro domácí nebylo málo, v 55. min. zůstal na vápně úplně volný Kingsley a neměl problém umístit míč přesně k tyči - 0:2. Atmosféra na hřišti se pak přece jen trochu uklidnila, zvlášť, když v 86. min. Dvořák lehkou tečí hlavou usměrnil trestný kop k tyči - 0:3. Jedovatou ránu Křeliny o chvíli později Kobos vytáhl na roh, počtvrté se ale radovali hosté, když Očovan upravil stav na konečných 0:4.

"Zápas se mi hodnotí těžko," hledal slova trenér Kutné Hory Jan Holík. "První poločas byl z naší strany poctivě odpracovaný," uvedl a pokračoval: "Škoda, že se zápas zlomil ve 46. minutě, kdy jsme dostali laciný gól. Měli jsme ještě nějakou chvíli vydržet tlak. Je škoda, že jsme v prvním poločase z velké šance nedokázali dát gól, to jsou momenty, které rozhodují zápas. Hosté samozřejmě svou kvalitu měli, ale měli jsme vydržet déle." Nepříjemností je zranění Antonína Schwarze, který z trávníku odkulhal. "Kotník je oteklý, doufám v příznivou diagnozu," uzavřel Jan Holík.

Branky: 46., 56. Kingsley, 86. Dvořák, 90.+1 Očovan. Rozhodčí: Janoch - Grimm, Šauflová. ŽK: Nekvinda, Wolf, Bora, Franc - Ptáček, Korba. Diváků: 180. Kutná Hora: Zich - Skokan, A. Schwarz (76. Šindelář), Franc, Nekvinda - Hačka, Wolf, Maxa, Bora (86. B. Pospíšil) - Antoš, Křelina. Trenér Jan Holík. Ol. H. Králové: Kobos - Karal, Rolko, Poěbradský, Ptáček (80. Kosař) - Goutsios, Novotný - Kingsley (82. Dvořák), Klapka, Očovan (90.+1 Hofman) - Korba. Trenér Michal Stříž.