I přes vítězství 5:0 v poháru malešovský trenér Antonín Kapek nebyl s výkonem spokojený

20. březen 2011, 14:32
(aktualizováno: 20. březen 2011, 23:10)

Kutná Hora - Malešovští fotbalisté si s rezervou Jiskry dohodli předehrávku semifinále poháru OFS Kutná Hora. Chtěli hrát doma na přírodním trávníku, ovšem počasí bylo proti a tak oba soupeři semifinále odehráli na umělé trávě v Kutné Hoře.

Malešov - Zruč n. S. B 5:0 (0:0)

Zápas odstartovaly příležitosti Jiskry: Nejprve Fanta po rohovém kopu mířil jen do břevna a vzápětí Cudlín téměř z ideální pozice přestřelil Bednářovu bránu a ve 22. min. malešovský gólman čelil další dělovce Cudlína. První malešovskou příležitost si připsal ve 32. min. Žídek, který se zleva protáhl obranou soupeře, ale gólman Veselý míč vytáhl do bezpečí. To na druhé straně Bednářovy nadělala potíže krásná táhlá střela Jar. Váni a ještě tutovější příležitost měl ve 38. min. Cudlín, který se po dlouhém odkopu dostal za obranou k balónu, jenže pak pálil vedle.

Malešovští se pořádně otřepali až v závěru prvního poločasu. Ve 40. min. Železný vysunul J. Špitálníka, který se kličkou uvolnil, ovšem potom levačkou střílel vedle. R. Špitálníka ve 42. min. vychytal Veselý a dorážku srazil do bezpečí Váňa. Ve 44. min. L. Lupínek vysunul do další příležitosti R. Špitálníka, který tentokrát mířil vedle.

Ve druhém poločase už tempo hry diktovali Malešovští. V 51. min. se R. Špitálník kličkou gólmanovi dostal do těžkého úhlu, stejně se domácí dočkali vedení o chvíli později: Po Kovaříkově faulu na J. Rejthárka proměnil pokutový kop právě J. Rejthárek - 1:0. V 71. min. J. Špitálník po brejku z půlky hřiště uklidil balón k tyči, o tři minuty později si stejný hráč narazil s J. Rejthárkem a upravil na 3:0 a v 82. min. malešovský kanonýr zkompletoval hattrick po individuální akci zakončenou k tyči - 4:0. Tečku za utkáním udělal v 85. min. Klečák, když se prosmýkl středem obrany - 5:0.

Zápas se trenérovi Malešova Antonínu Kapkovi nehodnotil snadno. "V prvním poločase jsme hráli tragický fotbal, zvlášť prvních patnáct minut. To jsem myslel, že tam hodím ručník a půjdeme domů," zlobil se a pokračoval: "Soupeř byl po všech stránkách lepší, přehrával nás a vypracoval si gólové šance. My jsme nebojovali, neběhali a neobsazovali protihráče. Všechno to, co k fotbalu nepatří."

Druhá půle se ze strany Malešova začala podle trenéra lepšit. "Absolutně ale nejsem spokojený s výkonem hráčů," zdůraznil a dodal: "Jedním slovem: Pro nás generálka absolutně špatná."

Možná, kdyby Jiskra B v prvním poločase proměnila některou ze svých šancí, vyvíjel by se zápas jinak. "Šlo jen o to, kdy nám dojdou síly," přiznal trenér zručské rezervy Milan Kozel. "Sešli jsme se k prvnímu zápasu na jaře, co kdo odtrénoval, to ví sám. Dnes jsme vydrželi jeden poločas, ve kterém jsme měli šance my i soupeř, remíza tomu odpovídala. Po přestávce už byla otázka času, kdy se Malešov trefí a začne nás přehrávat," doplnil.

Branky: 52. pok. kop J. Rejthárek, 71., 74., 82. J. Špitálník, 85. Klečák. Rozhodčí: Jaroslav Kučera. ŽK: J. Rejthárek, J. Špitálník - Hájek. Malešov: Bednář - Mrňák, Železný, R. Barenčík, Krásenský (52. Magat) - R. Špitálník, L. Lupínek, J. Rejthárek, Klečák - Žídek, J. Špitálník. Trenér Antonín Kapek. Zruč n. S. B: Veselý - Kovařík, Hájek, Tvrdík, J. Váňa - Zachariáš, Z. Louda, Vosyka, Viktora - Fanta, Cudlín (79. Kozel). Trenér Milan Kozel.