Jirny v Lorci potvrdily roli favorita, po vítězství 3:0 si odvezly tři body

31. březen 2013, 17:29
(aktualizováno: 31. březen 2013, 17:40)

Kutná Hora - Sparta Kutná Hora ve 21. kole divize C přivítala Viktorii Jirny. Hosté v dosavadních sedmnácti zápasech neztratili ani jeden bod a navíc inkasovali jen čtyři branky. Divácky atraktivní souboj dvou celků z čela tabulky kalilo jen nepříznivé počasí.

Kutná Hora - Jirny 0:3 (0:1)

V prvních minutách dostali hosté několik příležitostí k trestnému kopu a využili ten ve 14. min.: Křižný oblouček Jandzika za obranu přistál u volného Horáčka, který jednoduše umístil balón k tyči - 0:1. Před tím si vypracovali příležitost i domácí, jenže Schwarz po Váchově centru zprava hlavičkoval jen do rukavic gólmana Štěpničky. Kutnohorští se zapevnou obranu soupeře dostávali nejvíce právě po centrech nebo střílených přihrávkách ze stran. Ta Vančurova prolétla pokutovým územím, ze zmatcích před Štěpničkou postupně nic nevytěžili Melechovský ani Vácha. Sparta navíc přestála i další příležitost Jiren: Proti Zoubkovi vyběhl brankář Winter a při dorážce Jindráčka pomohl na brankové čáře Tomíšek.

Klíčový okamžik zápasu přišel hned dvě minuty po přestávce: Vančurův přetažený centr Kozel hlavou vrátil od brankové čáry před bránu Jiren a Melechovský z úrovně penalty přestřelil! Trest za neproměněnou šanci na sebe nenechal dlouho čekat: Z rychlého protiútoku Jandzik ze strany zvýšil na 0:2. Ještě hůře Kutnohorákům bylo o pět minut později, když se v šestnáctce ocitl po další standardce úplně sám Jindráček - 0:3. Domácí mohli alespoň korigovat v 68. min.: Po chybném odkopu brankáře Štěpničky Horáček podklouzl, míče se zmocnil Schwarz, ovšem po svém samostatném úniku trefil jen gólmana.

"Výsledkově utkání vyznělo pro Jirny, pro nás je prohra 0:3 krutá," upozornil kutnohorský trenér Radim Truksa. "V šancích soupeř navrch zase tolik neměl," naznačil a dodal: "My jsme svoje příležitosti bohužel nevyužili."

Do druhého poločasu domácí přišli s cílem vyrovnat. "Říkali jsme si, že na to máme. Fungovala nám hlavně pravá straně," uvedl kouč. "Bohužel místo toho, aby to v 50. minutě bylo 1:1, dostali na 2:0," narážel na zahozenou příležitost Melechovského a pokračoval: "Po třetím gólu už se utkání jen dohrávalo, i když jsme si dokázali připravit další příležitosti. Antonín Schwarz šel sám na bránu, ale nedal. Dneska to byla spíše lekce z produktivity."

Branky: 14. Horáček, 50. Jandzik, 55. Jindráček. Rozhodčí: Blaschke - Šimek, Myška. ŽK: Jeníček - Jindráček. Diváků: 180. K. Hora: Winter - Urban, M. Tomíšek, Jeníček, Mach - Vácha (88. M. Frejlach), Jak. Vančura, Černohlávek, Kozel (72. Filipec) - Melechovský, A. Schwarz (72. Antoš). Trenér Radim Truksa. Jirny: Štěpnička - Parys, Horáček, Kejha, Križan - Smrž, Jandzik, Zoubek (84. Kanaval), Šimek - Jindráček (78- Haviernik), Mbah (73. Beran). Trenér Josef Jícha.