Jiskra prohrála potřetí vřadě

19. duben 2010, 21:39

Sedlec - V 17. kole okresního přeboru fotbalisté TJ Viktoria Sedlec přivítali tabulkového souseda - Jiskru Zruč nad Sázavou. Mezi oběma týmy byl jednobodový rozdíl. Sedmá Viktorka s 23 body v minulém kole porazila venku Vrdy 0:2, šestá Jiskra s 24 body prohrála se Sucholem 0:2.

Sedlec - Zruč n. S. 2:0 (2:0)

Domácí postrádali Vavřinu, Hvězdu a Šilhána, Jiskře chyběli Musil, Oliveira, Cudlína a Havel.

V prvním dějství Viktoriáni přehrávali soupeře především ve středu hřiště. Jiskra ztrácela v osobních soubojích míče, zručské záloze citelně chyběl Brazilec De Oliveira. Hosté po zisku míče vyráželi do brejků. Již v 9. min. domácí Petr Mrštík vybojoval míč ve vápně a z levé strany přihrál před vápno nabíhajícímu J. Poulovi. Ten v plném náběhu překopnul prázdnou branku.V 16. min. padla úvodní branka zápasu, postaral se o ní záložník Petr Mrštík. Obránce M. Poul nahrál předstoperu Kořínkovi, který poslal míč za obranu Zruče. Tam si naběhnul Petr Mrštík a přízemní střelou z velkého vápna podél brankáře Svobody otevřel skóre utkání 1:0. V 26. min. Zruč zahrozila před sedleckou bránou. Havránek nůžkami vrátil míč do vápna. Brankář Tvrdý zaváhal při výskoku, ale jeho bratr Lukáš odkopnul balón z brankové čáry. Pro změnu na druhé straně vykopával obránce Jaroslav Váňa také z brankové čáry po rohu Petra Mrštíka. Ve 37. min. Viktoria Sedlec vsítila druhou branku zápasu. Po faulu na Lukáše Tvrdého Jaroslav Poul z 35 metrů zahrál trestný kop z levé strany. Jeho odražená střela ve zdi změnila směr a skončila v pravém dolním rohu Svobovy branky. Přičemž gólman Svoboda šel na opačnou stranu 2:0. Zruč to zkoušela standardními situacemi, ovšem při zahrání chyběla přesnost nebo skončili v ochranné síti za brankou gólmana Tvrdého. Dvě minuty před koncem prvního poločasu rozehrál Spáčil trestný kop z levé strany. Hosté jeho pokus odvrátili a následná dorážka nůžkami Lukáše Tvrdého skončila v náruči brankáře Svobody.

Ve druhém poločase začali hosté aktivněji Ve 49. min. po trestném kopu Jaroslava Váňi z pravé strany se k hlavičce dostal záložník Pechanec, ale skončila prostředku brány, kde stál Zdeněk Tvrdý. Od 53. min. hosté hráli o deseti, když během šesti minut se vykartoval útočník Brož, který zbytečně na půlce fauloval obránce Kořínka. Přestože měli domácí početní převahu jedno hráče, v poli, ke střelení branky toho nevyužili. Domácí hráli ve druhé půli zezadu a vyráželi do brejků. Jako v 57. min. domácí předvedli pěknou kombinaci. Obránce Kožnar uvolnil přihrávkou záložník Mrštika, jenž přiťuknul před vápnem Zdychyncovi. Ten v pádu vystřelil, leč minul těsně pravou tyč zručské branky. Podobná akce proběhla i o osm minut později. Opět po levé straně, Kožnar rozehrávkou rozeběhnul Petra Mrštíka. Mrštíkův centr přizvednul Jelínek na střídajícího Vrbu. Záložník Vrba před vápnem posunul nabíhajícímu Zdychyncovi, bohužel jeho střela skončila v ochranné síti. Ani Jiskra nebyla pozadu pohlednou akcí. V 70. min. z pravé strany obránce Janata vrátil odražený míč do vápna. Vracející Pechanec střihnul nůžkami, míč sice skončil v brance Z. Tvrdého, ale gól neplatil pro ofsajd. Což také bylo naposledy, kdy se stříhalo nůžkami na útočné polovině. Závěr zápasu patřil Zruči. V 89. min. po faulu na Pechance zahrál kapitán Koudela standardní situaci. První pokus z levé strany skončil ve zdi, následnou dorážku zlikvidoval brankář Tvrdý. Proto zápas skončil 2:0 pro Viktorii Sedlec.

Branky: 16. Petr Mrštík, 37. J. Poul. Rozhodčí: Petr Dolejš. ŽK: M. Jelínek, Kožnar, Kořínek - L. Jelínek, Brož, Koudela. ČK: 53. Brož (Z). Diváků: 40. Sedlec: Z. Tvrdý - M. Poul, Pavlík, Kořnek, Kožnar - J. Poul (60. Vrba), L. Tvrdý, Jak. Spáčil (84. Stolín), Petr Mrštík - Zdychybec, M. Jelínek (79. Hyka). Trenér Luboš Votava. Zruč n. S.: Svoboda - J. Váňa, Jouza, Janata, L. Jelínek - M. Váňa, Pechanec, M. Havránek, Janda - Koudela, Brož. Trenér Petr Jelínek.