Jiskra se postarala o překvapení v derby - porazila rivala z Kácova!

21. říjen 2017, 18:46

Zruč n. S. - Deváté kolo I. B třídy, skupiny D v sobotu nabídlo jediné podzimní derby Kutnohorska: Na hřiště Jiskry Zruč n. S. dorazil lídr tabulky, fotbalisté AFK Kácov.

Zruč n. S. - Kácov 2:1 (1:0)

Domácí vyšel začátek nad očekávání: Zeman se dostal do brejku a z levé strany také dokázal překonat brankáře Štechra - 1:0. Hosté sice ve zbytku první půle přece jen kombinovali o něco lépe, domácí se semkli a dlouho pozorně bránili. Kácovští se buď chytli do ofsajdové pasti a nebo míče s přehledem pochytal gólman Cudlín. Ve 13. min. Zručští naopak vyrazili do dalšího brejku, P. Jelínek připravil míč K. Petrů, jehož ránu Štecher vytáhl. Ve 21. min. se neprosadil v pootevřené obraně domácích Vlasák a tak Jiskra uhájila těsný náskok až do přestávky.

Také ve druhém poločase se domácí soustředili především na pevnou obranu, ovšem hosté byli blízko vyrovnání ve 49. min.: Gólman Cudlín první střelu jen vyrazil, ovšem pouze k Vlasákovi, který ale netrefil odkrytou bránu! To Jiskra i nadále hrozila z brejků a druhý dotáhla do konce v 52. min., když Zeman vrátil míč na úroveň penalty a sražený rána K. Petrů zapadla do kácovské sítě - 2:0. V 84. min. zvedl vlnu emocí Viktora, když u lavičky hostů "dohrál" Zamrzlu. Oba trenéři si zákrok vysvětlovali hodně zblízka, i tak musel domácí hráč po červené kartě předčasně do sprch. Hosté se dočkali teprve v poslední minutě, kdy tečovaná střela Vlasáka ze střední vzdálenosti skončila za zády Cudlína - 2:1. V hektickém závěru se Jiskře podařilo uhájit důležité tři body.

Ze tří bodu v zápase s Kácovem měli Zručští samozřejmě obrovskou radost. "Porazit první tým tabulky," usmíval se trenér Jiskry Michal Váňa a pustil se do hodnocení zápasu: "Věděli jsme, že Kácov je silný soupeř, že má rychlá křídla. Do zápasu jsme šli s defenzivní taktikou se zahuštěným středem s jedním hrotovým útočníkem. Chtěli jsme to po nějakém vybojovaném míči zkoušet na brejk a ten nám vyšel hned z kraje utkání. Také druhá branka nám vyšla, ale hlavně jsme proti minulým zápasům důsledně a poctivě bránili. To přineslo ovoce a hlavně tři důležité body, vychutnali jsme si derby. Po dlouhé době jsme porazili Kácov a doma. To bylo potřeba, diváků přišlo 80, vyhráli jsme 2:1. Co více si přát..."

"Soupeř chtěl daleko více, zápas bere daleko prestižněji. My jsme k utkání přistoupili tak, že se nám nemůže stát a podle toho to vypadalo," shrnul zápas kácovský trenér Václav Toupal. "Dostali jsme gól z brejku po laciné chybě. Domácí se samozřejmě jenom bránili, ale při jejich postavení v tabulce jsme s tím i počítali," rozebral zápas kouč a dodal: "Připravovali jsme se na to, bohužel jsme zápas jednoznačně nezvládli v hlavách."

Branky: 7. Zeman, 52. K. Petrů - 90. Vlasák. Rozhodčí: Budař - Hlavnička, Walter. ŽK: M. Váňa, K. Petrů - Vlasák, Lapáček, L. Petrů. ČK: 84. Viktora. Diváků: 100. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Viktora - M. Váňa (46. Kovář), Šindelář, K. Petrů, P. Jelínek (90.+2 Hirnyk) - Martinák (84. Janda), Zeman. Trenér Michal Váňa. Kácov: Štecher - Brýl (68. Zamrzla), Lapáček, Habal - Cettl, Skiba - Vobecký, L. Petrů (76. Psota), Linhart - Vlasák, Červeňák. Trenér Václav Toupal.

1 Kácov 9 7 0 1 1 27:10 22
2 Mnichovice 9 6 0 1 2 30:18 19
3 Průhonice 9 5 1 1 2 32:18 18
4 Kunice 9 5 0 2 2 27:12 17
5 Zvole 9 5 1 0 3 20:18 17
6 Teplýšovice 9 5 0 0 4 18:20 15
7 Týnec n. S. 9 4 0 0 5 14:29 12
8 Zruč n. S. 9 3 1 0 5 18:26 11