Jiskra v prvním kole okresního přeboru urvala tři body, vyhrála v Lorci!

23. srpen 2014, 20:05
(aktualizováno: 23. srpen 2014, 20:42)

Kutná Hora - Rezerva domácí Sparty Kutná Hora se musela smířit se sestupem z I. B třídy a na začátku nové fotbalové sezony přivítala stříbrný tým loňského ročníku okresního přeboru - Jiskru Zruč n. S.

Kutná Hora B - Zruč n. S. 1:2 (1:1)

Prvních dvacet minut se hrálo bez šance, jako blesk z čistého nebe ve 20. min. udeřili hosté: Zeman vysunul za obranu K. Petrů, který z první příležitosti Stoupu prostřelil - 0:1. K zakončení v pokutovém území se na druhé straně dostal Kudláček, jenže slabou ránu Cudlín kryl. To K. Petrů dělovkou ze střední vzdálenosti nadělal Stoupovi větší problémy. S blížícím se koncem první půle se hra přesouvala více na hostující polovinu: Ve 35. min. Kudláček pálil těsně vedle, přesto se Kutná Hora dočkala vyrovnání: Ve 39. min. po útoku po levé strany na sebe Filipec vytáhl gólmana, míč od brankové čáry posunul před malý čtverec a Kudláček poslal míč do prázdné brány - 1:1.

Ve druhém poločase se diváci rozhodně nenudili. Už ve 47. min. kutnohorská obrana nabídla šanci Havlovi, jehož váhání gólman Stoupa využil k výbornému zákroku. Na druhé straně se Michálek prodral přes tři hráče, Filipec našel před bránou nabíhajícího Krupičku, který však trefil jen brankáře Cudlína! V 59. min. K. Petrů vysunul Zemana a Stoupa vytáhl další výborný zákrok. Vzápětí si další šanci připravila Sparta: Vocel dlouhým pasem vyzval ke koncovce Michálka, který našel ale jen Cudlínovu náruč. Rozhodující moment zápasu přinesla 71. min.: Po rohovém zápasu zůstal úplně volný Jouza a hlavou vsítil rozdílovou branku - 1:2. Pak ještě vítězství mohl podtrhnout Zeman, ale po přihrávce Jandy snad z metru přestřelil domácí bránu. V hektickém závěru mohla Sparta nakonec srovnat: M. Král centrem z levé strany našel hlavu P. Krále, který ale mířil nad.

Premiéra v roli hrajícího trenéra na lavičce Sparty Kutná Hora B se Pavlu Královi nevydařila. "První gól jsme dostali po chybě, za stavu 1:1 jsme neproměnili dvě šance a soupeř nás potrestal," konstatoval a dodal: "Zruč byla určitě kvalitním soupeřem, my jsme ale na začátku hráli ustrašeně. Chtěli jsme, někdy tam snahy bylo až moc. Také jsme v této sestavě hráli poprvé - tři hráči nám chyběli, včetně zraněného stopera Černého, každopádně jsme ale měli vyhrát."

"Tři body beru všemi deseti," oddechl si trenér Jiskry Michal Váňa. "Kutná Hora byla velice nepříjemným soupeřem, ale lepší vyhrál - měli jsme více šancí, ve druhém poločase určitě," upozornil a pokračoval: "Spíše vyhrály zkušenosti. Mladí kluci v Kutné Hoře hrají sice pěkný fotbal po zemi, ale tři body vezeme do Zruče. Zaplať pánbůh, že nedošlo na ty trapné penalty. Doufám, že nás tři body posadí na vítěznou vlnu."

Branky: 39. Kudláček - 19. K. Petrů, 71. Jouza. Rozhodčí: Petr Jelínek. ŽK: R. Vocel, Filipec - Z. Louda, K. Petrů, Zeman, M. Váňa. Kutná Hora B: Stoupa - O. Nedvěd (46. Hanousek), F. Nedvěd, R. Vocel, T. Pospíšil - Kopecký (75. Hulman), M. Král, Krupička, Michálek - Kudláček (67. P. Král), Filipec (83. Lebeda). Trenér Pavel Král. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, L. Jelínek - Viktora, K. Petrů, Janda, Zeman - Koudela (83. M. Váňa), T. Louda(46. Havel). Trenér Michal Váňa.