Juniorka Slavie ve středečním utkání pořádně prohnala suchdolské fotbalisty

29. červenec 2015, 20:43

Suchdol - Ve středečním utkání s juniorkou Slavie trenér Sokola Suchdol zkoušel další nové hráče - Kratochvíla s Noskem a útočníka Svátka. Naopak chyběl avizovaný brankář Michal Kubát, který se na pondělním tréninku zranil. "Doufám, že do nedělního zápasu bude už připraven," poznamenal na jeho adresu Radim Truksa.

Suchdol - Slavia jun. 4:1 (1:1)

Mladí Slávisté zkraje utkání pořádně provětrali suchdolskou obranu, naštěstí pro domácí ze svých šancí ale nic nevytěžili. Také Suchdol měl své šance, nejprve Michálek z malého vápna neprotlačil míč do sítě, ve 13. min. po Berešově přihrávce Vančura pálil jen do gólmana, až se vzápětí prosadil Kratochvíl hlavou po rohovém kopu - 1:0. Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání, když Zoubek ve vápně ještě přihrál Batkovi, který patou usměrnil míč do Čižinského sítě - 1:1.

Ve druhém poločase měli více gólových příležitostí domácí a také skórovali. Nejprve Bodlák z dálky trefil jen břevno, aby v 58. min. Michálek hlavou po rohovém kopu vrátil vedení na stranu domácích - 2:1. Na konečných 4:1 upravili po brejcích Bereš a Kacafírek. V 82. min. si Slávisté připravili gólovku po pěkné kombinaci, jenže Fotr pálil jen do míst, kde stál připravený Čižinský.

"Jsem rád, že jsme takto kvalitního soupeře sehnali," liboval si trenér Suchdola Radim Truksa. "Přijeli mladí, běhaví kluci s ambicemi hrát v budoucnu ligu," upozornil a dodal: "Prověřili nás, v prvním poločase asi více než ve druhém." Gólovky si hosté připravili hlavně v úvodu zápasu. "Soupeř nám tam překopával míče, pak jsme se srovnali, i když jeho míče za obranu byly nepříjemné," připustil a navázal: "Na druhou stranu jsme měli i v prvním poločase několik šancí, které jsme nedotáhli a nebo skončily rohem. Jsem rád, že jsme se dokázali prosadit po dvou standardních situací."

Branky: 14. Kratochvíl, 58. Michálek, 70. Kacafírek, 84. Bereš - 36. Batka. Rozhodčí: Pudil - R. Pařez, Zoufalý. Bez karet. Diváků: 150. Suchdol I. pol.: Čižinský - Bodlák, Kubík, Kratochvíl, Nosek - Bereš, Černohlávek, Michálek, Vančura, Hannich - Svátek. Suchdol II. pol.: Čižinský - Bodlák (68. Kubík), Růžička, Svoboda, Nosek (68. Hannich) - Plot, Jirků, Michálek (68. Bereš), Dastych - Vančura (68. Černohlávek) - Kacafírek. Trenér Radim Truksa. Slavia jun.: Otáhal - Kadavý, Routek, Fialka - Škutka, Šimeček, Lauricella, Doležal - Fotr, Zoubek - Batka. Střídali Danko, Vavrouš, Kocourek, Gilian. Trenáři Pavel Řehák, Ivo Knoflíček.