Kádr kutnohorských hráčů se začal zužovat, další posuny nastanou v týdnu

11. únor 2012, 17:19
(aktualizováno: 11. únor 2012, 22:48)

Kolín - V šestém kole zimního turnaje "O pohár starosty Města Kolína" fotbalisté Sparty Kutná Hora narazili na divizní Velim. Ve druhé půle se zdálo, že vymažou tříbrankové manko z prvního poločasu, ovšem nakonec se zrodilo jednoznačné vítězství soupeře z Kolínska.

Velim - Kutná Hora 6:2 (3:0)

Kutnohorští nezachytili začátek zápasu: V 9. min. Vácha po kombinaci na pravé straně přenesl hru a Wolf ranou od tyče nedal Vavřinovi šanci - 1:0. Ve 25. min. Melechovský proměnil svůj únik ve druhou branku a těsně před přestávkou zvýšil na 3:0 opět Wolf. "Byli jsme málo produktivní, dokázali jsme si připravit čtyři čisté šance - dvě Auer a dvě Frejlach," řekl k prvnímu poločasu kutnohorský trenér Radim Truksa a dodal: "Soupeř se naopak dostal čtyřikrát k našemu vápnu a dokázal nás potrestat třemi góly."

Úvod druhé půle se ale hrál podle kutnohorských not: Hanousek po spolupráci se Schwarzem snížil na 3:1 a o pár minut později trestný kop Macha jemně tečoval Růžička do sítě - 3:2. "Za tohoto stavu se měla pískat podle mě čistá penalta na Hanouska, místo toho jsme z protiútoku dostali čtvrtý gól," upozornil kutnohorský kouč. Velimští potom přidali ještě dvě branky po rohových kopech.

Sobotní zápas ale Radimu Truksovi nabídl několik poznatků. "Ukázal, jak někteří naší hráči zvládají hru proti diviznímu soupeři," naznačil a dodal: "Každý si už nyní tvoří svou pozici v mužstvu." Kutnohorský kádr se již zúžil - dorostenci Poklop a brankář Veselý budou chodit za dorost a B tým. "Po středečním a dnešním zápase se vrátil na hostování do Červených Peček Roman Hačka," uvedl kouč. "Zbývají nám tři přípravná utkání, všichni už do nich tolik nastupovat nebudou. Další posuny v kádru ještě zřejmě nastanou, pravděpodobně v příštím týdnu," uzavřel Radim Truksa.

"Bylo to asi naše nejlepší vystoupení na zimním turnaji," nešetřil chválou velimský trenér Jaroslav Němec. "Terén byl dobře připravený, škoda mrazu," dodal s tím, že optimální sestavu pro jaro ještě stále hledá. Nemůže ale počítat se službami Štěpána Kacafírka. "Definitivně se rozhodl pro angažmá v Německu," vysvětlil.

Branky: 9., 45., 81. Wolf, 25. Melechovský, 78. Zmeškal, 84. Peterka - 50. Hanousek, 56. P. Růžička. Rozhodčí: Bekešský - Melichar, Kratochvíl. Velim: Hrdina - Parys, Antoš (46. Marek), Regner (46. Seifert), Švamberk (46. Urban) - Vácha, Snop, Zmeškal, Wolf - Melechovský, Peterka. Trenér Jaroslav Němec. Kutná Hora I. pol.: Vavřina - O. Tomíšek, M. Tomíšek, M. Šváb, Kozel - M. Frejlach, Černohlávek, Mach, Auer - A. Schwarz, Vodička. Kutná Hora II. pol.: Šimon - Bareš, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec - M. Frejlach, P. Růžička, Mach, Kozel (67. Auer) - A. Schwarz, Hanousek. Trenér Radim Truksa.