Kaňk porazil soupeře ze sousední země

21. červen 2009, 23:50

Kaňk - Vskutku nevídané přátelské utkání sehráli fotbalisté Sokola Kaňk. V sobotu odpoledne nejprve porazili v okresním přeboru Zbýšov 2:1, aby poté mohli trumfnout i spřátelené kolegy z Německa.

Sokol Kaňk – SC Einheit Pferdsdorf 4:2 (2:1)

SC Einheit hraje v Německu 1. Kreisklasse, přičemž by se tato soutěž dala přirovnat u nás k I. B třídě. Po náročném dni Kaňkováků se obě strany dohodli na hracím čase 2x30 minut, vždyť i soupeř nebyl moc čilý po noční návštěvě disco Jáma. Mužstva si vyměnila poháry a šlo se na věc.

Natěšení Kaňkováci se ujali vedení záhy: Lukáš Vamberský dorazil míč do branky – 1:0. Němci byli otřeseni, ale i přesto dokázali překonat Vokouna. Kaňkovský brankář po své chybě mohl jen sledovat, jak Sebastian Klein srovnává. Do poločasového hvizdu se ještě po úniku trefil mladíček v domácím dresu Adam Pospíšil.

Stav 2:1 domácí uchlácholil, a tak ve 38. min. napřáhl z dálky Steven Beck a bezmocný J. Pospíšil se jen díval, jak střela mizí u jeho tyče – 2:2. Utkání výborně odřídil mezinárodní rozhodčí Jarda Rynda, který žlutou kartou potrestal i hrajícího trenéra Kaňku Velebného za vykasaný dres! Poté, co Adam Pospíšil vsítil ještě dvě branky do sítě Einheitu, snažil se rozhodčí Rynda o vyrovnání soupeře tím, že nastavil to, co bylo z utkání odkrojeno. Nutnou podotknout, že i pomezní rozhodčí Vintiška se v německém jazyce naučil říkat ofsajd. I proto se většina přítomných z publika vždy divila, proč pomezní říká neustále „Abseits“. Nakonec ve velmi přátelské utkání skončilo a šlo se na občerstvovací raut, který se u některých protáhl až do ranních hodin.

Branky: 5. Vamberský, 30., 50., 58. A. Pospíšil – 24. Klein, 38. Beck. Rozhodčí: Jaroslav Rynda (CZ). ŽK: 3/1. Diváků: 120. Kaňk: Vokoun (31. J. Pospíšil) – Černý, Klatka, Zahajský, Mašín – Pavlík, J. Horký, Mandík, Vamberský – Reis, A. Pospíšil. Průběžně střídali: Haták, Stránský, Lhotka, Výborný, Velebný, R. Matz. Trenér Jan Mandík.