Kaňkovští neuhlídali nejlepšího kanonýra soutěže, Jiří Štainz jim dal tři branky

29. říjen 2011, 18:21
(aktualizováno: 29. říjen 2011, 18:41)

Kaňk - V dalším kole okresního přeboru na sebe narazily týmy z různých pólů tabulky: Kaňkovští fotbalisté v sobotu hostili vedoucí Sokol Suchdol. Kaňku se ale na Suchdol v posledních letech daří a zejména v domácím prostředí. Příkladem může být jarní zápas, ve kterém Kaňk porazil už "silný" tým Suchdol budovaný pro postup 2:0 a tím se prakticky zachránil.

Kaňk - Suchdol 1:6 (0:2)

Na straně hostů byla fotbalová kvalita, ovšem nadšeně bojující domácí jim dokázali vzdorovat třicet minut. Už v 10. mun. pěknou ránu Hoška vytáhl gólman Pospíšil na tyč a roh, v 19. min. pronikl do domácího pokutového území Štainz, jenže i s jeho tvrdou ránou si gólman Pospíšil poradil skvěle. Kaňkovští zahrozili ve 27. min., ale Mandík z trestného kopu z pštadvaceti metrů přestřelil. O první změnu skóre se ve 30. min. postaral Štainz, který hlavičkoval do sítě po Kličkově centru z pravé strany - 0:1. Suchdolští už neměli kam spěchat, drželi míč na svých kopačkách a ještě do přestávky Böhm upravil na 0:2.

Už po třech minutách druhého poločasu bylo jasno: Domácí obrana nedokázala důrazně odvrátit míč a Langr ji za to potrestal umístěnou ranou k tyči - 0:3. Když v 52. min. Langr vybojoval na pravé straně míč, Janovský se prodral až téměř k brankové čáře a po centru Štainz nekompromisní ranou upravil na 0:4, stalo se utkání otázkou jen skóre. Kromě branek Böhma a opět Štainze, jehož v 74. min. dlouhým pasem mezi stopery vysunul Linhart, se blýskl i domácí brankář Pospíšil, který skvělou robinzonádou vytáhl nepříjemnou ránu Štainze.
Alespoň čestný úspěch Kaňkovští zaznanenali tři minuty před koncem, kdy J. Horký z trestného kopu upravil na 1:6.

Domácí se drželi třicet minut, pak ale inkasovali dvě branky. "První poločas vypadal ještě slibně, škoda, že jsme dostali druhý gól," litoval domácí Michal Velebný. "Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit o kontaktní branku, místo toho jsme brzy inkasovali potřetí a to rozhodlo,"  doplnil. Kaňkovská sestava proti vedoucímu týmu nenastoupila v optimálním složení. "Lidi nechodí, omlouvají se," pokrčil rameny Michal Velebný.

Hrající manažer suchdolského celku Vladimír Střihavka odcházel ze hřiště spokojený. "Už minule jsme hráli dobře, vrátili se nám hráči, kteří nám chyběli ve Žlebech," připomněl a pokračoval: "Snažíme se všichni hrát po zemi fotbal, je to dobré. Dnes nám ještě chyběl Havrda, který je v trestu, a Jan Rak. Ten si poranil koleno a předpokládám, že nám bude chybět minimálně tři zápasy."

Zápas byl podle Vladimíra Střihavky jen otázkou času. "V první půli jsme nedávali šance, pak jsme se prosadili a už šlo jen o to, kolik dáme gólu," shrnul zápas. "Jsem rád, že se střetnutí nezvrtlo v nějakou důraznou hru, na Kaňku to nebývalo jednoduché. Dnes to proběhlo naprosto v pohodě," dodal nakonec Vladimír Střihavka.

Branky: 87. J. Horký - 30., 52., 74. Štainz, 42., 66. Böhm, 47. Langr. Rozhodčí: Zdeněk Linhart. ŽK: Klatka - Janovský, Štainz. Diváků: 120. Kaňk: Pospíšil - Wágner, R. Výborný, Koten, Hrčkulák (67. Lenc) - Boudboza (46. Čech, 80. Lhotka), J. Horký, Zrzavý, Mandík - Klatka, T. Čížek. Trenér Miloslav Čepek. Suchdol: Stoupa - Pánek, Hošek, D. Linhart, M. Mikeš - Radil, Böhm, Klička, M. Langr (75. Střihavka) - Janovský (85. Hebr), Štainz. Trenér David Linhart.