Kapitán Jakub Vančura odmítl třetí gól, i přesto Čáslav bere všechny body!

2. září 2018, 19:21

Čáslav - Ve 4. kole divize C přivítali fotbalisté FK Čáslav ve Vodrantech nováčka soutěže - TJ Velké Hamry. Vítěz loňského libereckého přeboru si zatím ale vede více než zdatně, po výhrách s Pardubicemi B a na hřišti FK Přepeře přidal v posledním kole dva body za výhru na penalty nad Benátkami n. J. a v průběžné tabulce mu patřila průběžná druhá příčka:

Čáslav - Velké Hamry 2:0 (0:0)

Domácí se ujali otěží zápasu, diktovali tempo hry, ovšem první gólovou šanci si připravili hosté v 7. min.: Obrana domácích nezachytila kolmici, po které šel Domičák sám na Kubáta, ovšem čáslavský gólman svůj tým podržel. Dál už měli příležitosti domácí: Po Mlynkově centru se Jícha hlavou sice prosadil, leč mířil nepřesně, po křižném pasu pak Mlynka pálil těsně kolem zadní tyče do zámezí, ve 23. min. ve Vančurovi po nastřelené přihrávce Mlynky nepovedlo zakončení, po standardní situaci pálil vedle i Skokan. Ve 31. min. si Vančura narazil s Jíchou, ake vybíhající gólman Kobachidze srazil míč na roh, po kterém parádně vytáhl gólovou sřelu Jíchy a po dalším rohu byl u tyče včas proti Jíchově hlavičce. S přibývajícím časem a sílícím deštěm se na hřišti začaly tvořit kaluže a na těžký terén doplatil zraněním Robin Vocel.

Druhou půli začali Čáslavští skvěle: Už v 50. min. se gólman Kobachidze nedostal na centr z rohového kopu a J. Petrů z pozice od vzdálenější tyče otevřel skóre - 1:0. Několik útoků hostů se pak utopilo v kalužích před Kubátem a Čáslav důležitou pojistku přidala v 68. min., kdy Čuchal na hranici šestnáctky posunul míč úplně volnému Jíchovi, který už trefil "do černého" - 2:0. Třetí gól mohla Čáslav přidat v 85. min., kdy šli Jícha s Vančurou z vlastní poloviny úplně sami na gólmana, ovšem po Jíchově přihrávce Vančura dva metry před prázdnou bránou důrazně zakončit nedokázal a gólman stačil vytáhnout balón na roh.

"Jsme spokojení, zvítězili jsme 2:0 a neobdrželi gól," konstatoval čáslavský trenér Radim Truksa a pokračoval: "Vítězství mělo být jednoznačně vyšší. Po dešti v prvním poločase byl těžký terén, i v první půli jsme tam měli hodně zakončení, prosadit jsme se ale nedokázali. Nakonec jsme dali dvě branky po přestávce, akcí a šancí, které měly skončit gólem, tam bylo daleko více. Vrchol všeho bylo, když jdeme z poloviny hřiště sami dva na brankáře a nejsme schopní to dát do branky. Šancí bylo hodně, jsem ale spokojený s výkonem i výsledkem." Do hry nezasáhl zraněný Peter Mráz, v prvním poločase navíc musel střídat Robin Vocel. "Mráz má zraněné třísla, Vocela trefil protihráč a má zraněný kotník. Uvidíme, jak to bude vypadat," uzavřel Radim Truksa.

Branky: 50. J. Petrů, 68. Jícha. Rozhodčí: Novotnný - Průcha, Navrátilová. ŽK: Mlynka, Skokan - Černý, Linka, Rudolf. Diváků: 200. Čáslav: Kubát - Skokan, L. Vebr, J. Petrů, Kunášek - Mlynka (72. Strnad), Vocel (45. Richard), Čuchal (89. Mráz), Kořínek (75. Hannich) - Vančura (85. Fuxa) - Jícha. Trenér Radim Truksa. Velké Hamry: Kobachidze - Bistiak (90. Mička), Macháček, Černý (72. Vitkovič), Šídlo - Šedý (85. Mihálik) - Kováčik (77. Žitka), Rudolf (88. Vencbauer), Linka, Domičák - Radzinevičius. Trenér Milan Černý.