Kolín díky dvěma brankám ve druhém poločase porazil Nymburk

14. září 2019, 13:44

Kolín – Fotbalisté Kolína v šestém kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali Nymburk. Hostující hráči v prvním poločase zahodili tři velké příležitosti ke skórování, čehož nakonec mohli litovat. Kolín totiž ve druhém dějství vstřelil dvě branky a vyválčil tři body.

Kolín – Nymburk 2:0 (0:0)

Domácí sice v prvním poločase častěji drželi míč na svých kopačkách, avšak na útočné polovině hřiště si počínali bezradně. A tak hrozil Nymburk. Ve 23. minutě se protáhl před domácího brankáře Kubáta Mařík. Ve vyložené pozici ovšem bránu minul. Po půlhodině hry už byl Kubát překonaný po kličce Koubského. Míč směřující do branky však na čáře vykopl Šlehofer. Domácí zahrozili o čtyři minuty později. Vondráček po centru Váchy ovšem nemířil přesně. V závěru poločasu se do šance prodral Mařík, kterého včasným vyběhnutím zastavil Kubát.

Domácí v úvodu druhého poločasu využili rychlý brejk k první brance. Tváří v tvář se před Plačkem objevil Vácha, který s tečí hostujícího gólmana propasíroval míč do sítě – 1:0. Pojistku přidali domácí v 57. minutě. Hostující obrana na levé straně zapomněla na Váchu. Ten míč naservíroval Němečkovi, který jej uklidil do brány – 2:0. Domácí si pak v poklidu vítězství pohlídali.

„Bylo to spíše vydřené vítězství. První poločas nebyl vůbec podle mých představ. Museli jsme již sahat do sestavy a trošku jsem v šatně zvyšoval hlas,“ přiznal trenér Kolína Petr Pavlík.

„Jsem rád, že si to kluci vzali k srdci. Druhá půle už byla o něčem jiném. Měli jsme tam dost šancí. V závěru jsme trefili tyč. Nakonec je to vítězsví zasloužené,“ řekl Pavlík a navázal: „Musím dnes vyzdvihnout brankáře Kubáta. Sice dnes moc práce neměl, ale co na něj šlo, to pochytal,“ uzavřel.

Branky: 49. Vácha, 57. Němeček.

Rozhodčí: Rychtár – Slavíček, Tryzna. Žluté karty: Ondrušík, Stehno – T. Dudla, Mařík, Bohdan, M. Dudla. Diváků: 140.

Kolín: Kubát – Škoda, Štancl, Šlehofer, Koděra – Vácha, Ondrušík (82. Zelenka), Němeček, Šindelář (68. Urban), Veselý (46. Stehno) – Vondráček (88. Bareš). Trenér Petr Pavlík.

Nymburk: Plaček – Vyskočil, Bejbl, Koubský, Vobořil (60. Korec), Lukeš, T. Dudla, Škarecký (72. Vaníček), Mařík, Podzimek (72. M. Dudla), Bohdan. Trenér Jan Buryán.