Kolín vydřel tři body, domácí v závěru podržel brankář Kubát

28. září 2019, 13:40

Kolín – Fotbalisté Kolína v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek Horek nad Jizerou. Domácí si v závěru zápas zbytečně zkomplikovali, avšak tři body jim nakonec hosté nesebrali!

Kolín – Horky n/J 2:1 (1:0)

Domácím vyšel vstup do utkání, když svého soupeře zamkli na jeho polovině. Z řady rohových kopů a centrů do vápna ovšem nic pořádně nevytěžili. Šanci na skórování tak měl po patnácti minutách Vondráček, ovšem nedal. Stejně tak se vedlo Váchovi, který neproměnil samostatný nájezd. Na druhé straně nebezpečně střílel Novák. S jeho ranou si brankář Kubát poradil. Domácí se nakonec branky dočkali, když vrácený míč na hranici penalty usměrnil do sítě pohotovou střelou Vondráček – 1:0.

Tlak domácích ve druhém poločase opadl. I tak šel po hodině hry osamocen na bránu hostí Vácha, ale ani svůj druhý únik nepřetavil v branku! To se o pět minut později povedlo Vondráčkovi, který technickou střelou z hranice velkého vápna vymetl šibenici – 2:0! Hosté v závěru domácí borce vydatně potrápili. Nejprve se ve vyložené šanci ocitl Machů, jeho zakončení ale Kubát vyrazil. Z následného rohu se pak napodruhé prosadil Tarasiuk – 2:1.

V posledních vteřinách hry zahrávali hosté dva rohové kopy. První z nich odvrátil domácí obránce z brankové čáry. Při druhém rohovém kopu dvakrát zasáhl brankář Kubát. Kolin si tak připsal tři body!

„Sehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme jednoznačně dominovali. Šli jsme do šaten s výsledkem jedna nula. Myslím si, že to po té naší aktivitě mohlo být i větším rozdílem,“ konstatoval trenér Kolína Petr Pavlík

„Do druhé půle jako kdyby nastoupil jiný Kolín. Přestalo se kombinovat, přestalo se běhat. Přesto jsme dali krásný gól na dva nula. To jsem si myslel, že se naše hra uklidní. Bohužel opak byl pravdou,“ mrzelo Pavlíka.

„Mysleli jsme si, že již máme vítězství v kapse a přestalo se úplně běhat. Dostali jsme kontaktní branku. Zbytek už byl o nervech. O tom, jestli hosté z nějakého nákopu nebo ze standardní situace dají branku nebo ne. Naštěstí nás opět podržel gólman,“ oddychl si Petr Pavlík a pokračoval: „Ve výsledku jsem rád, že máme tři body. První poločas byl z naší strany dobrý. Se druhým poločasem moc spokojený nejsem.“

Branky: 39. a 65. Vondráček – 72. Tarasiuk.

Rozhodčí: Braun – Kvaček, Depeš. Žluté karty: Vácha – Borek, Slicho, Krčmář. Diváků: 100.

Kolín: Kubát – Škoda (84. Bareš), Štancl, Šlehofer, Koděra – Vácha (64. Veselý), Šindelář (63. Stehno), Němeček, Ondrušík (80. Zelenka), Urban (69. Rosendorf) – Vondráček. Trenér Petr Pavlík.

Horky n/J: Durov – Krčmář, Šťastný, Slicho, Kasík (81. Popovič) – Novák, Machů, Borek, Bilek (65. Tarasiuk), Baisa, Mbah (53. Kovalov). Trenér Martin Šimon.