Kolínští fotbalisté mají za sebou středeční výhru a smolnou sobotu

25. duben 2016, 15:03

Kolín - Sobotním utkáním zakončili kolínští fotbalisté anglický týden, ze kterého vytěžili 4 body.

Ve středu dokázali porazit Brozany na venkovním hřišti 1:0 a přetrhli tak neúspěšnou sérii bez získaného bodu. O jedinou branku utkání z 27. minuty se z pokutového kopu postaral David Brunclík. Kolín v tomto utkání postrádal nemocného Jana Štočka a Martina Jelínka. I přes tyto komplikace a těsné vítězství si mohl trenér Tomáš Staněk oddechnout a slavit tříbodový zisk.

SK Brozany - FK Kolín 0:1 (0:1)

Branka: 27. Brunclík z PK

Kolín: Vízek – Hron, Šourek, Kouřil (24. Biško), Nešpor – Brunclík, Šimeček – Kovář (87. Vejr), Kučera, Němeček (65. Seifert) – Veselý (56. Klátil)

Po dalším utkání, které se odehrálo dnes na půdě Dobrovice už trenér Staněk příliš spokojen nebyl, protože zde naši hráči sahali po dalším vítězství. Brankou dvě minuty před koncem však Kolín přišel o dvoubrankový náskok a v následném penaltovém rozstřelu byl úspěšnější soupeř. Odváží si tedy pouze jeden bod za remízu v normálním hracím čase.

Zápas se vyvíjel v hostující prospěch - Kolín šel do vedení zásluhou uzdraveného Štočka v 17. minutě, který se zdálky trefil opravdu nádherně. Vzadu vše bravurně jistil gólman Vízek, který zlikvidoval několik nebezpečných příležitostí. Držení míče bylo vyrovnané, mírně aktivnější byl v první půli Kolín.

Ve druhém poločase šel Kolín do dvoubrankového vedení, když si domácí Soběslav srazil s přispěním Štočka Němečkův centr do vlastní sítě. V 68. minutě vedli hosté tedy již 2:0, ale ani tento stav, především kvůli pasivitě, nakonec neudrželi. Probuzená Dobrovice se v poslední desetiminutovce dvakrát prosadila a poslala utkání k penaltám. Zde zvítězila poměrem 4:3.

FK Dobrovice - FK Kolín 2:2 (0:1) - 4:3 na pk

Branky: 83. Bernát, 88. Volf – 17. Štoček, 68. Štoček

FK Kolín: Vízek – Zavadil, Němeček, Kučera, Šimeček (78. Biško), Hron, Nešpor, Fusek, Šourek, Veselý (63. Seifert), Štoček (87. Ludvíček)