Kolínští fotbalisté podlehli Benátkám

25. únor 2018, 09:12

Kolín - V sobotu hostili kolínští na své umělé trávě třetiligové Benátky nad Jizerou. Na hrací ploše byl v benáteckém dresu k vidění i vidět Jan Boček. Toho si kolínští fanoušci jistě musí pamatovat, protože působil v Kolíně při sezoně 2013/14 a tím patřil do týmu, který vykopal pro náš klub postup do druhé ligy. Naopak v sestavě domácích se od první minuty objevila čerstvá posila na brankářském postu. Jedná se o odchovance pražské Sparty, Roberta Pellegriniho, který se teprve nedávno vrátil z angažmá v zámoří. Bohužel ani s posilou v brance Kolín nezvítězil a podlehl Benátkám nad Jizerou těsně 2:3.

První větší příležitost na otevření skóre měli kolínští. Konkrétně Milan Vácha, ke kterému se snesl centr z kopačky Janeckého. Ostrou střelu ale benátecký brankář Straka dokázal zpacifikovat a nedopustil jednobrankové manko. Další šanci přinesla 13. minuta, bohužel pro Kolín byla branková. Centrovaný míč se dostal až k zadní tyči, kde ho připravený Skuhravý pohotovou hlavičkou dopravil do kolínské sítě. Kolínští se drali dopředu, jenže ani po jednom pokusu v první půli nemusel Straka lovit balon ze své branky.

Hostujícím se také delší dobu nedařilo – ve 28. minutě nastřelili tyčku a následně ve 30. minutě selhala mířidla dalšímu hráči, který se ocitl zcela sám před Pellegrinim. Druhá benátecká branka ale přeci jen do konce půle padla – ve 40. minutě přišla střela z úrovně vápna, v houfu hráčů se téměř na brankové čáře zorientoval opět Skuhravý a elegantní patičkou opět skóroval.

Kolínští ale zbraně za nepříznivého stavu nesložili a už od úvodu druhé fáze hry zmobilizovali své síly. Jejich snažení přineslo ovoce – zhruba v 52. minutě přišlo nedorozumění v defenzivní činnosti Benátek, chybu vystihl Libor Křelina a okamžitě ji zužitkoval – 1:2. O pár minut později dokonce přišlo vyrovnání – při standartní situaci přišel centr do pokutového území, v něm se nejvýš k míči dostal Lukáš Živný a hlavou vyrovnal na 2:2.

Tvrdě odvedenou práci kolínského mužstva doslova skopl sporný moment v 73. minutě, kdy po údajném faulu Nešpora odpískal hlavní sudí penaltu ku prospěchu hostů. Kapitán Jäger se z puntíku nemýlil a nejenže poslal Benátky do vedení, ale také určil konečný výsledek přátelského utkání mezi divizním Kolínem a třetiligovými Benátkami nad Jizerou.

Vzhledem k tomu, jaké byly klimatické podmínky, tak jsme neodehráli vůbec špatné utkání. Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem Benátek. Když to nějakým způsobem rozfázuji tak si myslím, že prvních patnáct minut první půle nebylo vůbec špatné. Měli jsme tam dvě situace, kdy nás Straka vychytal. Pak jsme zase dostali lacinou branku po standartní situaci. Myslím si, že se tomu dalo určitě zamezit. Poté měly Benátky další dvě situace a my těch zbývajících dvacet minut neodehráli podle našich představ, sice jsme měli více ze hry, drželi jsme míč, ale nebyli jsme vůbec nebezpeční pro soupeřovu branku. Ve druhé půli jsme si řekli, že to ještě víc zjednodušíme a zlepšíme pohyb hlavně ve středu hřiště, protože to bylo to, co nás nejvíce trápilo ke konci první půle. Myslím si, že jsme zaslouženě dvěma brankami přispěli k vyrovnání. Byly tam další situace, které jsme třeba špatně vyřešili, což je škoda. Naopak jedna nesmyslná situace v rámci rozehrávky v obranné zóně a došlo k pokutovému kopu, který soupeř proměnil. Ke konci to už byla hra na riziko, bohužel se nám nepodařilo vyrovnat.“ Zhodnotil utkání svýma očima trenér Jaroslav Havrda.

Přivedli jsme nového gólmana Roberta Pellegriniho. Samozřejmě teď je to otázka dohody klubů. Robert je ročník 1991 a je to odchovanec pražské Sparty. Myslím, že dneska tu kvalitu prokázal v tom utkání. Dneska ani jedna branka nejde na jeho vrub. Byla by určitě škoda tohoto hráče do Kolína nepřivést.“ Dále podotkl směrem k nováčkovi na brankářském postu trenér Kolína.

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Živný, Nešpor, Seifert – Záhora – Vácha, Němeček, Šindelář, Janecký – Veselý | Čapek, Mlynka, Novák, Křelina, Puk