Kopne si Zdeněk Čáp na podzim I. B třídu za Nové Dvory?

25. červenec 2010, 20:50
(aktualizováno: 25. červenec 2010, 20:50)

Nové Dvory - Nováček v I. B třídě Sokol Nové Dvory v přípravě na podzimní část mistrovské soutěže sehrál v neděli první přátelský zápas. Na své hřiště si pozval účastníka okresního přeboru Spartu Kutná Hora B.

Nové Dvory - Kutná Hora B 2:1 (1:0)

Novodvorští postrádali hned několik hráčů, kteří jim pomohli I. B třídu vykopat. Zranění léčí Kokeš a Lev, Zelený má dovolenou a chyběl i Pátek. "Jan Rak chce odejít do Malešova, ale o jeho odchodu ještě nejsme s Malešovem dohodnutí. Zdeněk Rajchman nedostal od Kutné Hory povolení k přípravě s námi," doplnil Josef Vančura. "Milan Čálek podstoupí drobný chirurgický zákrok, do sezony by měl být ale zdravený," přeje si Josef Vančura, který kromě Jakuba Olivy z Čáslavi do utkání nasadil i Procházku z Kutné Hory a nového hráče - Tomáše Pohanku. "Pochází z Pardubic, kde prošel dorostem. Teď snad bydlí v Záboří nad Labem a měl by chuť v Nových Dvorech hrát," představil možnou posilu. Mezi fotbalovou veřejností se rozšířila zpráva o možném příchodu Zdeňka Čápa do Nových Dvorů. "To je čerstvá záležitost, o něčem jsme se bavili, je to ale hodně předčasné," uvedl zaskončený Josef Vančura.

Novodvorští otevřeli skóre už po třech minutách, kdy Brožek napálil odražený míč po centru přímo k tyči - 1:0. Jenže pak si několik nadějných příležitosti připravili hosté, jenže doplatili na špatnou koncovku. Po Lebedově přetaženém trestném kopu hlavičkoval Janoušek, ale jen do tyče. Obranou domácích se později prodrali třeba Janoušek i O. Černý, ale balón prakticky jen odevzdali připravenému brankáři M. Černému. Na stavu se tak do přestávky už nic nezměnilo.

Po změně stran v 51. min. čistou gólovkou pohrdl domácí kanonýr Pospíšil, když mířil vedle. Také Oliva později z dobré "parkety" z trestného kopu minul kutnohorskou bránu a tak přišel trest: V 57. min. Melezínek nalétl do Kopeckého a pokutový kop Nedvěd poslal od tyče do sítě - 1:1. V 61. min. pořádně protáhl novodvorského gólmana Hulman, kutnohorská rezerva remízový stav nakonec neudržela. V 80. min. se po rohovém kopu prosadil Pospíšil a hlavou si připsal vítěznou branku - 2:1.

"Šlo o náš první přípravný zápas, chybělo nám pět hráčů základní sestavy," upozornil domácí Josef Vančura a pokračoval: "Střetnutí bylo vyrovnané, dostali jsme branku z desítky. Jsem spokojený." V prvním poločase ale nepracovala dobře novodvorská obrana. "V obraně citelně chyběli Zelený a Rajchman. to byl zásah do složení obrany, která v tomto složení odehrála celé jaro," upozornil Josef Vančura.

Kutnohorští mladíci prohrát nemuseli, ovšem to by si museli počínat lépe v zakončení svých šancí. Zejména v prvním poločase. "To je jediné, s čím v dnešním utkání nejsem spokojený," souhlasil trenér Ladislav David. "Na hřišti bylo pět dorostenců, kterým chybí zkušenosti. Až je budou mít, šance budou určitě proměňovat. Jinak jsme byli rovnocenným soupeřem, dnešní utkání pro nás bylo dobrou přípravou," shrnul zápas kutnohorský kouč.

Branky: 3. Brožek, 80. Pospíšil - 57. pok. kop Nedvěd. Rozhodčí: Rynda. ŽK: Pohanka, Rác - Kraus, Nedvěd, B. Šváb. N. Dvory: M. Černý - Mar. Čálek, Radla, Špírek, Maláček (75. Mirovský) - Melezínek, Oliva, Brožek, Rác (60. Procházka) - L. Pospíšil, Pohanka. Kutná Hora B: Veselý - Kraus (46. Trnka), T. Pospíšil (46. Poklop), B. Šváb, Nedvěd (60. Kraus) - Kopecký, Fajfr, Lebeda (60. B. Pospíšil), Hulman (85. O. Černý) - O. Černý (46. L. Fedor), Janoušek. Trenér Ladislav David. Další zápasy: Nové Dvory - Paběnice, Kutná Hora B - Libodřice (oba v neděli od 17 hodin).