Kutná Hora B ztratila dva body v jasně rozehraném zápase!

15. červen 2017, 20:38

Kutná Hora - V posledním kole okresního přeboru 2016 - 2017 přivítali ve čtvrtek fotbalisté Sparty Kutná Hora soupeře z Nových Dvorů. Hosté už přijeli se splněným cílem - druhého místa v tabulce a vítězství v poháru a určitě tyto výsledky chtěli potvrdit. Domácí zase chtěli završit pětizápasovou sérii vítězných zápasů šestou výhrou:

Kutná Hora B - Nové Dvory 2:2 (2:0)

Prakticky celý poločas se odehrál na hostující polovině, když domácím dobře fungovala spolupráce Hačky s Lodinským. Už v 8. min. po rychlém protiútoku Lodinský uklidil do sítě Hačkův centr z pravé strany - 1:0. Další příležitosti ale zůstaly bez gólového efektu: Lodinský po přihrávce Hačky mířil jen do nohou gólmana Vojtíška, o pár chvil později stejný hráč na Hačkův centr hlavou dobře nedosáhl. A tak se o změnu postaral ve 27. min. Hačka parádní ranou do šibenice - 2:0. Novodvorští brankáře Malého vůbec neohrozili, když už se jim rýsoval útok, zradily je nepřesnosti.

Už tak volné tempo zápasu ve druhé půli ještě opadlo, hra se odvíjela především mezi vápny a zdálo se, že utkání plyne k pohodovému vítězství kutnohorské rezervy. Až přišla 85. min.: Valdman se prodíral do pokutového území, jeho zákrok na Černého rozhodčí pustil a ležící kutnohorský obránce míč chytil do rukou. Následovala penalta a navrch červená karta pro Černého. Z pokutového kopu Valdman snížil na 2:1 a aby toho pro domácí nebylo málo, po výkopu od branky si obrana Kutné Hory neporadila s Valdmanem, který v 90. min. srovnal na 2:2! A to už hosté hráli bez vyloučeného Pátka za nesmyslný faul na půli hřiště.

Druhý bonusový bod z penalt si potom odvezly Nové Dvory, když Hulman neproměnil a rozhodla tak pátá penalta legendy novodvorské kopané Honzy Strnada staršího!

Pěknou sérii Kutná Hora B na šest vítězství v řadě neprodloužila. "V poločase jsem kluky upozorňoval, že ještě není konec. I když byl soupeř odevzdaný," uvedl trenér Kutné Hory B Pavel Král. "Měli jsme proměnit šance, ale góly jsme nedali, hlavně v prvním poločase. Zápas jsme si prohráli sami," konstatoval a dodal: "Valdman fotbalista sice je, rozhodčího jsem ale upozorňoval, ať zákroky trestá žlutou kartou, jinak všechny pokope. Už za zakopnutý míč měl dostat žlutou kartu, všechno vyvrcholilo v 85. minutě. Ruka byla asi jasná, ale před tím Ondru Černého masíroval z velkého vápna, to měl písknout faul. Pak už to neustál." První remízy v sezoně se Kutná Hora B dočkala až v posledním kole. "Penalty už jsou loterie," mávl rukou kouč. "Prohráli jsme si to ale sami. Šance jsme nedali a soupeř nás potrestal," opakoval nakonec.

"Kutná Hora B byla jasně lepší, odvážíme si cenné dva body," přiznal trenér Nových Dvorů Michal Rejthárek. "My jsme k zápasu přijeli s půlkou kluků z B týmu, ale sehráli jsme to a máme konec sezony," uzavřel.

Pokutové kopy 4:5. Branky: 8. Lodinský, 27. Hačka - 85. pok. kop, 90. Valdman. Rozhodčí: Blatný - Pařez, Herda. ŽK: Černý - Valdman, Pátek. ČK: 85. Černý - 88. Pátek. Diváků: 70. K. Hora B: Malý - Kopecký (72. Hulman), Černý, Filipec, O. Nedvěd - Lodinský (78. Němec), D. Gygal, Piskač, Secký (89. Vojáček) - Hačka, Jarkuliš (78. Lebeda). Trenér Pavel Král. Nové Dvory: Vojtíšek - Míča, Bareš, Procházka, Hurt (78. Strnad st.) - Kokeš, Pátek, M. Rejthárek, Marek (46. Faltys) - Valdman, V. Melša (46. Špírek). Trenér Michal Rejthárek.