Kutná Hora může dohrát divizi v klidu, nedělní výhrou se definitivně zachránila

25. květen 2014, 19:42
(aktualizováno: 25. květen 2014, 20:20)

Kutná Hora - Ve 27. kole divize C fotbalisté Sparty Kutná Hora chtěli potvrdit tři body ze Svitav. Na "mechovém" trávníku v Lorci v neděli přivítali FK Náchod:

Kutná Hora - Náchod 2:1 (1:1)

V prvním poločase hosté hrozili především po standardních situacích: V 10. min. obránce Skokan srazil ránu Rompotla po rohovém kopu, naštěstí nad branku Šimona. V 15. min. úplně volný Kábrt hlavičkoval po dalším rohu jen do rukou Šimona, z následného rychlého brejku Wolf pálil pouze do nohou brankáře Baláže. Další gólovou šanci si hosté připravili v 18. min. z rychle rozehraného trestného kopu na půlce, Malý přihrál před malé vápno Plškovi, který naštěstí netrefil! Na druhé straně ve 20. min. po Váchův centr zkoušel Schwarz zakončit akrobaticky, ovšem jen do brankáře Baláže. Skóre se poprvé měnilo ve 36. min., když po Váchově faulu na Nejmana proměnil pokutový kop Malý - 0:1. Domácí ještě před přestávkou stačili vyrovnat: Nejprve Vančura z levé strany mířil jen do boční sítě, dvě minuty před koncem první půle Hačka přetáhl centr, míč zalétl až k zadní tyči k Váchovi - 1:1.

Po změně stran domácí soupeře na dostřel příliš nepouštěli, brankář Šimon řešil dvě střely ze střední vzdálenosti, trochu více práce měl s ranou Malého. Rozhodující moment utkání přinesla 67. minuta: Vančura táhl útok po pravé straně, míč předložil přesně před bránu nabíhajícímu Schwarzovi, který pohotovou ranou bez přípravy nedal Balážovi šanci - 2:1. Na stavu nic nezměnil ani trestný kop Náchoda z dobré pozice před vápnem, protože Nejman trefil jen zeď kutnohorských hráčů.

"První poločas byl vyrovnaný, Náchod měl možná trochu více ze hry díky standardním situacím," připustil trenér Kutné Hory Stanislav Mach. "Kluky jsem na rychlé rozehrávky soupeře připravoval, gólovka hostů byla potom, co trestný kop rozehráli deset metrů od místa přestupku," naznačil kouč a pokračoval: "Ve druhém poločase jsme hráli to, co jsme potřebovali. Chtěli jsme hrát od obrany na brejky, kluky musím pochválit za bojovnost, zápas všichni odmakali a tímto vítězstvím jsme se zachránili."

Branky: 43. Vácha, 67. A. Schwarz - 36. pok. kop Malý. Rozhodčí: Klupák - Krupka, Baum. ŽK: Antoš, Vančura, Wolf, Vácha - Kábrt, Plšek, Petr. Diváků: 115. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Franc, Dudla - Vácha, Černohlávek, Wolf (84. Antoš), Hačka - Jak. Vančura (77. B. Pospíšil), A. Schwarz. Trenér Stanislav Mach. Náchod: Baláž - Kábrt, Bohuslav, Nejman, Moravec - Simon (68. Petr), Novotný, Vlček (79. Vejprava), Malý - Rompolt - Plšek. Trenér Radovan Hromádko.