Kutná Hora obsadila druhé místo

28. únor 2010, 17:03

Červené Pečky - Zápasem Kutná Hora - Kouřim skončil v neděli zimní turnaj na umělé trávě v Červených Pečkách. Odevzsanému soupeři Kutnohorští nastříleli šest branek, obsadili konečné druhé místo a Milan Čálek byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Kutná Hora - Kouřim 6:0 (3:0)

Kouřimští zahrozili z brejku po Čálkově trestném kopu, který se odrazil od zdi, ale po centru Snížka pálil Novotný sice pohotově a tvrdě, jenže vedle. Podobně se vedlo na druhé straně Čálkovi ve 29. min. po křižném a přesném centru Linharta, ovšem potom začal rozdávat gólové přihrávky Jakub Vančura: Ve 32. min. Kureš vysunul po levé straně právě Vančuru, po jehož načechraném centru Čálek pálil už do sítě - 1:0. Ve 36. min. prošel Vančurův centr z druhé strany až k zadní tyči, kde stál připravený Linhart - 2:0. Kouřimští si do přestávky vypracovali ještě jednu šanci, když M. Snížek poslal do "trháku" Novotného, jenže ten se při obcházení gólmana Vavřiny dostal do těžkého úhlu a míč před brankovou čárou dokázal zastavit Doležal. To ve 44. min. Jak. Vančura uvolnil v kouřimské šestnáctkce J. Kratochvíla, který stanovil poločasový výsledek 3:0.

Kutná Hora ve druhém poločase v poklidném tempu dovedla zápas k bezpečnému vítězství a přidala ještě tři góly: V 66. min. P. Růžička poslal za obranu Kouřimi Luňáčka, který si ve stoprocentní šanci věděl rady - 4:0. "Teď to tam začne padat," prorokoval v poločase Jiří Luňáček a přidal i druhý gól v 71. min. - 5:0. Deset minut před koncem L. Havránek fauloval M. Švába a pokutový kop P. Růžička přenechal Čálkovi, který se tak stal nejlepším střelcem turnaje - 6:0.

"Utkání mě v celkovém pohledu zklamalo, soupeř nepodal výkon, který bych od něj čekal," uvedl po zápase kutnohorský trenér Radim Truksa a navázal: "Kouřim byla od druhého gólu odevzdaná a dnes nás neprověřila. Střetnutí jsme odehráli s nulou i když tam náznaky šancí soupeře byly. Dali jsme šest gólů, v tomto směru můžeme být spokojení."

"Kutná Hora byla jednoznačně lepší," přiznal trenér Kouřimi Petr Holý a dodal: "To bylo vidět už na lavičce - Kutná Hora měla připraveno sedm kluků, my jsme neměli nikoho. Chybělo nám pět hráčů - dva se omluvili, že jeli na koncert, a tři jsou zranění."

Branky: 32., 80. pok. kop Čálek, 36. Linhart, 44. J. Kratochvíl, 66., 71. Luňáček. Rozhodčí: Stupka - Lev, Grunt. ŽK: Vodička (KH). K. Hora I. pol.: Vavřina - Skokan, M. Tomíšek, Doležal, Linhart - J. Kratochvíl, J. Vančura, P. Růžička, M. Šváb - Mil. Čálek, Kureš. K. Hora II. pol.: Vavřina - Vodička, Dujsík, Doležal, M. Šváb - Hačka, P. Růžička, Mil. Čálek, Rumpli - Luňáček, Kureš. Trenér Radim Truksa. Kouřim: Maxian - J. Havránek, Svoboda, Skalický, Novák - Brečka (29. Pokorný), O. Süsser, M. Snížek, Teplý - Novotný, Královský (75. L. Havránek). Trenér Petr Holý. Další zápas: Nymburk - K. Hora (neděle od 14 hodin).