Kutná Hora první zápas finále nezvládla, v Lorci podlehla Komárovu

29. květen 2019, 20:33

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora ve středu rozehráli finálovou sérii středočeského poháru: V prvním utkání přivítali již jistého vítěze I. A třídy, skupina A a svého budoucího soupeře v krajském přeboru FK Komárov:

Kutná Hora - Komárov 1:2 (0:1)

S první příležitostí se ozvali hosté, když už v 5. min. Kolářovu střelu bez přípravy vytáhl gólman Malý. Potom ale dvě čisté gólovky J. Kulhánkovi připravil Wolf: Ten nejprve po parádním průniku nastřelil míč do malého vápna, ovšem Kulhánek trefil jen tyč. A o tři minuty později po Wolfově centru na zadní tyč opět Kulhánek hlavičkoval jen od břevna do zámezí! Skóre se tak změnilo až ve 29. min., jenže na druhé straně: Vokáč si na pravé straně chystal balón na centr, nakonec ale střílel a balón z těžkého úhlu skončil pod břevnem - 0:1. V poslední čtvrthodince prvního poločasu se pak sice domácí snažili o vyrovnání, leč marně. Ve 38. min. Bílek po rohovém kopu hlaivčkoval vedle, ve 45. min. Wolfovu střelu gólman Hejdman vytáhl na roh.

Do druhé půle domácí přišli samozřejmě s odhodláním minimálně vyrovnat. Jenže vítr z plachet jim vzala hned 48. minuta: Grunt vrátil přetažený trestný kop před bránu a osamocený Mojdl uklidil balón do sítě - 0:2. Hra Kutné Hory se na dlouhé minuty úplně rozpadla, hosté se naopak dostali do pohody. Další rána na Spartu přišla v 73. min., kdy po byl zbytečné druhé žluté kartě vyloučen Marek. Přesto se Kutnohorští dočkali alespoň kontaktní branky, když po dlouhém trestném kopu Kacafírek v pokutovém území vyhrál hlavičkový souboj a odražený míč do brány dostal Franc - 1:2. O chvíli později Jak. Kulhánek vysunul do strany Kacafírka, proti kterému vyběhl gólman, kutnohorský útočník nasměroval míč do brány, ovšem Kaufman ho dokázal včas vykopnout a tak do odvety pojede Sparta s jednogólovým mankem, přičemž i v této soutěži platí pravidlo o vstřelených brankách na hřišti soupeře.

Po závěrečném hvizdu domácí hodně mrzely dvě šance Jakuba Kulhánka z úvodu utkání. "Toto utkání jsme 2:1 prohrát určitě neměli, pokud takto vyložené šance nedáme... Místo toho, abychom v 10. minutě 2:0 vedli a zápas směřovali k vývoji, ke kterému jsme chtěli, po půlhodině hry prohráváme 1:0," zlobil se trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. "Ve druhém poločase jsme chtěli jít do tlaku, ale po individuální chybě jsme prohrávali 2:0. Výsledek potom honíme," doplnil a pokračoval: "Vrcholem všeho je, když hráč, který před čtrnácti dni byl po dvou zbytečných žlutých kartách vyloučený, my jsme dělali, vše proto, aby mohl nastoupit, ale on udělá to samé a jdeme do deseti."

Kutná Hora má na jaře potíže zejména s proměňováním šancí a střílením branek. "Na podzim přišel Štepán Kacafírek, díky němu jsme měli kvalitu a dávali jsme branky. Bohužel jemu v zimě forma odešla a nikdo jiný gól nedá," poznamenal Radek Kulhánek a dodal: "Proto jsme před čtrnácti dni možná pomýšleli na postup a vítězství v poháru, po dvou týdnech jsme na tom jak Baník Ostrava."

V poháru jde ale pořád ještě jen o první zápas, k odvetě se Kutná Hora vypraví za týden do Komárova. "Mistrovské utkání odehrajeme v pátek, potom budeme mít dlouhou pauzu na to, abychom se dali dohromady a jeli do Komárova zápas zvládnout," uzavřel trenér Kutné Hory.

Branky: 73. Franc - 29. Vokáč, 48. Mojdl. Rozhodčí: T. Drábek - Prosr, Kubečka. ŽK: Marek, Wolf - Pužík. ČK: 73. Marek  Diváků: 70. Kutná Hora: Malý - Marek, Bílek, Franc, Saulich (67. Filipec) - Semrád - Hradílek (46. Matoušek), Piskač, Wolf - Jak. Kulhánek - Cimr (51. Kacafírek). Trenér Radek Kulhánek. Komárov: Hejcman - Grunt, Kaufman,  Vaníček, Šubert - Vokáč, Bežó, Pužík, Kolář - Hlavatý (54. Baštař), Mojdl (88. Srp). Trenér Miroslav Nesnídal.