Kutná Hora schytala další debakl, z Kolína odjela s potupnou desítkou!

13. září 2020, 19:23

Kolín – Po třech porážkách chtěli fotbalisté Sparty Kutná Hora v divizi už bodovat. V neděli je ale čekal zápas na hřišti dalšího těžkého soupeře – Sparty Kolín:

Kolín – Kutná Hora 10:1 (6:0)

Pro první poločas stačila jen jedna polovina hřiště – a to ta hostující. Kutnohorští se před branku soupeře prakticky nedostali, navíc Kolínští byli rychlejší, přesnější, důraznější a hlavně úspěšnější ve vzdušných soubojích. Už ve 2. min. Kutnohorští prohráli vzdušný souboj, Vojta šel sám na gólmana, ale Malý ještě odolal. Po rozehraném trestném kopu Koděra tvrdou ranou do tyče otřásl kutnohorskou bránou, ve 4. min. Malý úspěšně čelil další stoprocentní šanci, tentokrát Sodomy. Hosté si jedinou příležitost prvního poločasu připravili v 5. min.: Dlouhý centr z pravé strany zalétl k volnému Hradílkovi, který ale mířil nad. Hřiště potom zcela ovládli Kolínští, kteří do přestávky skórovali šestkrát! V 6. min. Vojta nabídl přihrávkou před bránu úvodní gól A. Čapkovi – 1:0, v 10. min. se L. Šindelář vyhnul ofsajdu – 2:0. V 17. min. po dlouhém autu a centru zahráli hosté malou domů, ovšem z nepřímého kopu branka nepadla. Stejně ani po šancích Štancla nebo Váchy, ve 25. min. proti A. Čapkovi vyběhl Malý, jeho přihrávku srazil pouze Váchovi – 3:0.  Ve 31. min. L. Šindelář vysunul A. Čapka, který šel sám na bránu – 4:0, ve 35. min. pěknou akci na jeden dotek od vlastní brány zakončil Sodoma – 5:0. Ještě do přestávky přidal Kolín jednu branku, Vojta šel opět sám na Malého – 6:0.

Ve druhé půli už v podstatě nebylo o co hrát. Přesto se Kutnohorští dočkali alespoň čestného úspěchu, když po centru a zmatku před Kubátem vsítil jediný gól hostů Cimr. To však ale bylo ze strany Kutné Hory vše, naopak domácí si vychutnali „potupnou desítku“ pro soupeře: V 61. min. A. Čapek trestal trestuhodnou rozehrávku hostů od vlastní brány, aby v 69. min. Vojta po rohovém kopu upravil už na 8:1. V 74. min. Vojta ideální kolmicí vysunul L. Šindeláře a byl z toho opět samostatný útok na Malého a branka na 9:1. V 78. min. desátý gól odmítl Bareš, když běžel ba bránu hostů sám z poloviny hřiště a stíhala ho smečka pěti hráčů Kutné Hory, v 83. min. ale Šlehofer trestný kop napálil k tyči – 10:1.

Podle trenéra Kolína Petra Pavlíka byl jeho tým jasným favoritem. „Takto výrazný výsledek jsem nepředpokládal, věřili jsme si ale, že utkání zvládneme,“ prohlásil a pokračoval: „Trochu mě mrzí obdržený gól, ale za poločasového vedení 6:0 se kluci už hůře motivují. Jsem spokojený, 10:1 se na této úrovni nevyhrává často.“

Kutnohorskému trenérovi Radku Kulhánkovi po zápase do řeči moc nebylo. „Není co hodnotit, realitou je, že kvalita je na straně Kolína,“ poznamenal a pokračoval: „Vzhledem k tomu, že jsem Kolín viděl se soupeři, s kterými jsme hráli, avizoval jsem, že Náchod a Vysoké Mýto jsou o úroveň výše než my a Kolín je ještě jinde než tyto týmy. Už po posílení v jarní koronapauze a dalším posílení během léta je dané, že ambice v Kolíně jsou. Nám začíná sezona od příštího týdne, kdy po čtyřech kolech, v nichž jsme třikrát byli na hřištích favoritů soupeře, se teprve teď dostaneme na soupeře, se kterými bychom měli být relativně konkurenceschopní – Nymburk, Libiš, Trutnov, Hlinsko. To by měli být v našich možnostech, Kolín patří jinam. Realitou je, že hrajeme s hráči, na které máme finanční prostředky a ty na kolínské hráče nestačí. I tak je deset obdržených gólů moc. Už po zápasech v Náchodě a Vysokém Mýtě jsem říkal, že máme mladé a labilní mužstvo, které když dostane brzy gól, není schopné na vývoj zápasu reagovat. Bohužel se to pak sesype a branky padají jako na běžím páse. Když se k tomu přidá zranění zkušených France a Křeliny a Wolfa, který se po dlouhodobém zranění vrací… Kvalita u nás bohužel není.“

Branky: 6., 31., 61. A. Čapek, 10., 73. L. Šindelář, 25. Vácha, 35. Sodoma, 43., 69. Vojta, 83. Šlehofer – 56. Cimr. Rozhodčí: Janíček – Hrkal, Havlík. ŽK: Koděra, Milec – Malý, Bílek, Nekvinda, Marek, Tichý, Zelenka. Diváků: 360. Kolín: Kubát – Štancl (55. Suchý), Soběslav, Milec (55. Šlehofer), Koděra – A. Čapek (67. Veselý), L. Šindelář, Vondráček (77. Bareš), Vácha – Sodoma (77. P. Čapek), Vojta. Trenér Petr Pavlík. Kutná Hora: Malý – Prokůpek (38. Zelenka), Exner (46. J. Šindelář), Bílek, Saulich (46. Tichý) – Marek, Nekvinda, Piskač, Hradílek – Wolf (75. Kolůvek), Cimr. Trenér Radek Kulhánek.

1 Kolín 4 3 1 0 0 16:4 11
2 Velké Hamry 4 3 0 1 0 11:4 10
3 Náchod 4 3 0 0 1 16:7 9
4 Vysoké Mýto 4 3 0 0 1 12:4 9
5 Kosmonosy 4 3 0 0 1 12:14 9
6 Čáslav 4 2 1 0 1 9:6 8
7 Benátky n. J. 4 2 0 1 1 11:6 7
8 Letohrad 4 2 0 1 1 8:7 7