Kutná Hora se konečně brankově prosadila, Třemošnici porazila šesti góly

7. únor 2015, 12:32
(aktualizováno: 7. únor 2015, 12:34)

Kutná Hora - Měsíc před začátkem jarní části divize C fotbalisté Sparty Kutná Hora přivítali v dalším přípravném utkání soupeře z pardubického krajského přeboru. SK Třemošnice porazili 6:0, když góly tam hostům napadaly hlavně ve druhém poločase.

Kutná Hora - Třemošnice 6:0 (2:0)

Dlouho to vypadalo, že si Kutná Hora přinesla scénář z předchozích tří přátelských zápasů: Před brankářem Auersvaldem zahrozil Vácha, Tafel to zkoušel ranou zpoza vápna, z dobrého místa neskóroval ani Antoš a Schwarz po standardce nastřelil tyč. Pak ale Antoš protrhl střeleckou smůlu: ve 37. min. svou individuální akci zakončil přesně k tyči, ani ne o dvě minuty později Šindelář vysunul Váchu, jehož přihrávku do malého vápna zasunul do brány opět Antoš a stejný hráč byl vzápětí blízko hattricku, když na Auersvalda postupoval sám, mířil mezi jeho nohy, ale obránci stihli míč odkopnout z brankové čáry do bezpečí.

Po změně stran Sparta přidala další góly: Nejprve Antoš z levé strany vyzval Křelinu, který si ale v malém vápně s těžkou přihrávkou neporadil. V 60. min. si oba útočníci spolupráci zopakovali, tentokrát Křelina našel přihrávkou po zemi Antoše, který upravil na 3:0. Pak se poprvé prosadili dva nováčci v kutnohorské sestavě: Nejpre Boru vyzval ke skórování Křelina a v 74. min. Šindelář po rohovém kopu upravil už na 5:0. Ani ne za minutu si gólový zápis připsal i Křelina, když po úniku po pravé straně prostřelil Auersvalda - 6:0.

Kutná Hora v přípravě konečně vyhrála a hlavně dala branky. "Jsem rád, že jsme situace dokázali řešit lépe než v předchozích zápasech," poznamenal trenér Sparty Jan Holík. "Do optima nám ale schází ještě hodně, musíme na tom pracovat." Kutné Hoře chyběli uvolnění Wolf se Skokanem a lehce zraněný Urban. Do branky se naopak postavil Radek Čihař z Pardubic. "Doufám, že se domluvíme a bude u nás," zaklepal na pomyslné dřevo Jan Holík, který stále ještě neuzavřel soupisku. "Jednoho až dva hráče bychom ještě rádi přivedli," zakončil.

Třemošnický trenér Libor Petříček přípravné utkání označil za zajímé. "Potvrdila se má slova z kabiny: Na přátelské zápasy je u nás ještě poměrně brzy, totálně nemáme žádnou kondici," upozornil. "Soupeři jsme nebyli schopní konkurovat ani v kondici, kvalitě hry ani v pohybu," přiznal a navázal: "Pozitivní pro hráče Kutné Hory je, že jsme jim zvedli sebevědomí, protože jim to zatím moc nešlo. My se zatím budeme věnovat více kondiční přípravě než fotbalu samotnému. Pak uvidíme."

Branky: 37., 39., 60. Antoš, 72. Bora, 74. Šindelář, 75. Křelina. Rozhodčí: Pudil - Mucha, Herda. ŽK: M. Šindelář. Kutná Hora: Čihař - Nekvinda, Schwarz (70. Šindelář), Franc, Tafel - Vácha (70. Hačka), Šindelář (46.. Macháček), Bora (46. B. Pospíšil), Hačka (46. Šesták) - Křelina, Antoš (70. Bora). Trenér Jan Holík. Třemošnice: Auersvald - Culek, Kunášek, Filip (46. Nepovím), Kalina (27. Lipenský) - Petr (46. Kováč), Kvíčala (76. Petr), M. Šindelář (46. P. Šindelář) - J. Vančura, Rychlovský (74. Filip), Menšík (70. M. Šindelář). Trenér Libor Petříček.