Kutná Hora v sobotu napsala vítěznou tečku za stříbrnou divizní sezonou

15. červen 2013, 16:12
(aktualizováno: 15. červen 2013, 16:21)

Kutná Hora - Zápas posledního kole divze C už nic zásadního neřešil. Na hřiště druhého celku tabulky, Sparty Kutná Hora dorazil předposlední SK Semily. V dresu hostujícího celku se představil i Petr Papoušek z Vrdů, bývalý kapitán Liberce a pětinásobný mistr republiky (třikrát se Spartou a dvakrát s Libercem).

Kutná Hora - Semily 4:1 (2:1)

Bezstarostné utkání začala nepřesná hlavička Melechovského, na druhé straně před bránu Sparty pronikl Hartman, ovšem pálil je do pozorného brankáře Korejtka. Skóre se poprvé změnilo ve 14. min. po rohovém kopu a obléhání semilské brány Černohlávkovu ránu Kumprecht stačil ještě vyrazil, ale Bohumil Pospíšil si přesnou dorážkou připsal premiérový mistrovský gól v áčku - 1:1. Ve 23. min. na sebe upozornil právě Petr Papoušek, jehož střela z pětadvaceti metrů u tyče prošla Korejtkovi do sítě - 1:1. V závěru první půle si domácí připravili další příležitosti: M. Frejlach překonal vše, jenže míč z jeho kopačky vykopl z brankové čáry Kočí. Ve 41. min. si v pokutovém území míč postrčil A. Schwarz a přesnou střelou k tyči vrátil vedení na stranu Kutné Hory - 2:1.

Ve druhé půli Kutná Hora přidala další dvě branky: Hned po změně stran Schwarz potrestal zaváhání gólmana Kumprechta a chytrým lobem upravil na 3:1 a v 60. min. pěknou akci Wolfa zakončil dobře mířenou ranou Melechovský - 4:1. Kutnohorští si připravili i další příležitosti a dobré palebné pozice, například Jak. Vančura nebo Wolf, další branku už ale nepřidali.

"Dokázali jsme doma vyhrát poslední zápas sezony, z tohoto pohledu jsme spokojení," uvedl kutnohorský trenér Radim Truksa. "Dali jsme čtyři branky a spousta dalších šancí neproměnili," zrekapituloval utkání a navázal: "Gól jsme dostali po střele, která se chytat možná dala. Na druhou stranu Korejtko chytil v prvním poločase určitě dva góly minimálně."

Trenér Sparty vyjádřil spokojenost i s celou sezonou v divizi. "Jako nováček jsme šli do soutěže s tím, že chceme hrát v klidném středu tabulky," připomněl a pokračoval: "Po podzimu jsme cíl přehodnotili a chtěli jsme skončit do třetího místa. Nakonec jsme druzí." Poprvé v základní sestavě se představil Bohumil Pospíšil, který se uvedl vstřelenou brankou. "Stoprocentně by nastoupil už dříve, na jaře u něj ale na prvním místě byla škola, maturita. Počítám s tím, že na podzim odehraje více zápasů," naznačil Radim Truksa. Kutnohorští fotbalisté nastoupí do letní přípravy 9. července.

V semilském dresu nastoupil Petr Papoušek, který v paměti marně pátral, zda už v Lorci v minulosti hrál. "Možná za žáky, ale nepamatuji se," přiznal. Semilský tým nemá důvod k radosti - s divizí se loučí. "To už víme tři kola, už s námi ani nebyli někteří kluci, nahradili je dorostenci," uvedl Petr Papoušek, který v současné době jako trenér vede liberecký dorost. "Letos jsem měl sedmnáctku a vracím se k šestnáctce," upřesnil. A co další fotbalová kariéra ofenzivního útočníka? "V Semilech jsem to měl na půl roku, tak nevím. Uvidíme," nechtěl předbíhat a dodal: "Kvůli trénování dorostu nemám vůbec čas na trénink, například tento týden jsem vůbec netrénoval a ve druhém poločase už docházely síly."

Branky: 14. B. Pospíšil, 41., 48. A. Schwarz, 60. Melechovský - 23. Papoušek. Rozhodčí: Berka - Fišer, Tereba. Bez karet. Diváků: 120. Kutná Hora: Korejtko - Skokan (61. Vácha), M. Tomíšek, Jeníček, Mach - B. Pospíšil, M. Frejlach (61. Jak. Vančura), Černohlávek, Kozel (57. Wolf) - Melechovský, A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Semily: Kumprecht - Veg (81. K. Špidlen), Hrmo, Brett, Kočí (61. Hradecký) - Čivrný (61. Rypl), Papoušek, Hájek, Močkovský, Hartman - Černý. Trenér Miroslav Procházka.