Kutná Hora zabrala v pravý čas a v dohrávce se Štěchovicemi vybojovala důležité tři body

27. duben 2011, 20:29
(aktualizováno: 27. duben 2011, 20:44)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora ve středu dohrávali zápas 17. kola krajského přeboru. Po posledních výsledcích potřebovali bodovat, ovšem postavil se jim silný tým ze Štěchovic, který chtěl potvrdit druhé místo v tabulce. Kutnohorští zase chtěli přerušit pětizápasovou sérii bez výhry, která je stlačila do dolních pater tabulky.

Kutná Hora - Štěchovice 3:1 (1:1)

Začátek se pro domácí Spartu nezačal vyvíjet zle. Kutnohorští drželi míč a v 11. min. po nenápadném faulu na kraji šestáctky zahrávali pokutový kop. Míč si postavil Černohlávek, jenže bránu hostů trestuhodně minul.

To Štěchovice skórovali ze své první vážnější akce: Ve 22. min. po centru hlavičkoval do sítě Mir. Novák - 0:1. Smolařem okamžiku se stal štěchovický Martin Marek, jenž si oslavou gólu na lavičce sám rozsekl hlavu a záchranná služba ho transportovala do nemocnice.
Na hráče Kutné Hory padla deka a jen shodnou šťastných okolností neprohrávali po prvním poločase výraznějším rozdílem. Ve 28. min. Braného průnik do pokutového území zastavil až gólman Šimona a ve 35. min. Sparta mohla děkovat shovívavosti rozhodčího Čermocha, který jí odpustil jasný faul Skokana na Mir. Nováka před malým vápnem.

Kutnohorští ožili až v nastaveném čase prvního poločasu, kdy Černohlávek pustil rohový kop a M. Šváb propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.
Po přestávce do s Kutnou Horou vypadalo přece jen lépe. V 54. min. se tečovaný trestný kop odrazil k Auerovi, který mířil nad hostující bránu, v 66. min. zase M. Frejlach hledal nabíhajícího Auera, jenže gólman Macho v poslední chvíli špičkou kopačky změnil směr přihrávky.

V 70. min. se v Lorci slavilo: Auer unikl po pravé straně, míč předložil Luňáčkovi, který ho zasunul do štěchovické sítě - 2:1. Hosté se k ničemu vážnějšímu nedostali, deset minut před koncem Sparta přidala vítěznou pojistku: Odražený trestný kop vrátil do malého čtverce Kozel, M. Tomíšek podstoupil úspěšný vzdušný souboj s gólmanem Machem a sám pak balón doklepl do prázdné brány - 3:1.

"Potřebovali jsme to zlomit, zaplať pánbůh, že jsme to zlomili," ulevil si kutnohorský trenér Radim Truksa. Jeho tým přerušil pětizápasovou sérii bez výhry a připsal si důležité tři body. "Je na nás stále vidět, že jsme v křeči a že se nám tolik nedaří," přiznal a pokračoval: "To jsme korunovali v 11. minutě neproměněnou penaltou, když jsme netrefili ani bránu. To nás dostalo zase trochu dolů. Soupeř vlastně z první akce skóroval a po našich vlažných rozehrávkách si vytvořil další dvě příležitosti, když šel dvakrát sám na bránu."

Jedním z klíčových okamžiků utkání byla vyrovnávací branka v nastaveném čase první půle. "To nás trochu nakoplo," zdůraznil trenér. "O výsledek jsme se chtěli porvat, abychom konečně vyhráli a v tabulce se dostal výš," uvedl a svůj tým pochválil: "Dnes makali všichni natvrdo, pozitivní je, že jsme zápas otočili z 0:1 na 3:1. Druhý poločas jsme dokázali proměnit i šance."

Zápas ale už skončil a důležité bude, aby Kutná Hora před derby v Čáslavi tři středeční body potvrdila v neděli domácím utkání s Novým Strašecí. "Dnes jsme to zlomili, doufám, že nás výhra nakopne a v neděli to doma potvrdíme," zakončil optimisticky Radim Truksa.

Branky: 45.+1 M. Šváb, 70. Luňáček, 80. M. Tomíšek - 22. Mir. Novák. Rozhodčí: Čermoch - Bartůšek, Hocek. ŽK: Černohlávek - Cihelka, Havlíček. Diváků: 90. Kutná Hora: Šimon - O. Tomíšek (85. Vodička), M. Tomíšek, M. Šváb, Skokan - M. Frejlach, Černohlávek, Mach, Kozel - Luňáček (88. Bareš), Auer (90. Krupička). Trenér Radim Truksa. Štěchovice: Macho - Musil, Müller, Havlíček, J. Novák (81. J. Cienciala) - Servus, Vagrčka, Mir. Novák, Lukeš - Jelínek, Braný (34. Cihelka). Trenér Zdeněk Vrána.