Kutné Hoře přijde na pomoc David Šimon, z kola ven musí Jakub Cink

8. září 2013, 19:26
(aktualizováno: 8. září 2013, 19:43)

Kutná Hora - V pátém kole divize C Sparta Kutná Hora přivítala fotbalisty ze Živanic. Hosté ze čtyř dosavadních zápasů vytěžili jen tři body, když před týdnem porazili Náchod a tak bylo jasné, že by v Lorci rádi bodovali. Stejný cíl ale měli i Kutnohorští po dvou předchozích prohrách:

Kutná Hora - Živanice 3:1 (1:1)

Domácím se povedl vstup do utkání: Prakticky hned z prvního útoku Vácha zatáhl míč po pravé straně, centr propadl k Wolfovi a ten otevřel skóre - 1:0. Kdo čekal, že brzká branka domácí uklidní a dočká se dalších branek v síti hostů, musel být zklamán. V následujících minutách se hrálo především ve středu hřiště a ani jeden z týmů se k ničemu vážnějšímu nedostal. Do varu dostala hosty včetně lavičky jen 17. min., kdy je nadzvihl zákrok brankáře Žďánského na Novotného, ten si ale vysloužil žlutou kartu za simulování. S přibývajícím časem se hosté více tlačili před branku Sparty. Ve 41. min. se střed obrany rozestoupil před Klátilem, jehož nepovedená střela ale Žďánského vyplašit nemohla. Horší už to bylo ve 45. min.: Klátil se zbavil Tomíška, pronikajícího Krolopa zastavil Jeníček jen za cenu faulu a Herzán z pokutového kopu nedal brankáři Kutné Hory šanci - 1:1.

Také začátek druhého poločasu se Spartě vydařil náramně: Ve 47. min. Vácha z pravé strany našel úplně volného Vančuru, který vrátil vedení na stranu domácích - 2:1. Hostující snahu o vyrovnání utnul v 69. min. třetí gól Kutné Hory: Po rohovém kopu Schwarz vyhrál vzdušný souboj s Kabeláčem a Tomíšek poslal míč od břevna nekompromisně do sítě - 3:1. V 73. min. mohl vykřesat naději pro hosty Klátil, který si to namířil středem obrany, ale svou šanci zakončil hodně nepřesně. V 77. min. se vyznamenal gólman Žďánský, když nadvakrát vychytal gólovky Herzána po trestném kopu Buriánka. V závěru mohli domácí své vítězství ještě zvýraznit, ale Wolf se Schwarzem brejk nedotáhli, Černohlávek později pálil těsně nad, Antošovu střelu vyrazil gólman Vízek, který si poradil i s dorážkou Schwarze.

"Dvakrát za sebou jsme prohráli, jsou to důležité body," připomněl kutnohorský trenér Radim Truksa, kterého potěšily zejména vstupy do obou poločasů, ale první poločas diváky jinak moc nepobavil. "Bylo to tím, že jsme chtěli hrát hlavně odpovědně v obraně. Za stavu 1:0 jsme hru zjednodušili až moc a balóny jsme jen nakopávali," vysvětlil kouč a pokračoval: "Ve druhém poločase jsme se vrátili ke hře více po zemi, dali druhý gól a hru nechali více na Živanicích. Neprosadily se, naopak my přidali třetí gól po standardní situaci. Po dvou nepovedených zápasech jsme potřebovali podovat, proto si vítězství cením."

V Kutné Hoře se schyluje ke změně v hráčském kádru. "Vyhodnotili jsme první čtyři zápasy a v nich jsme dostali hodně gólů," naznačil Radim Truksa a pokračoval: "Jsme domluvení, že v Kutné Hoře od příštího týdne opět začne David Šimon. Je to reakce na první čtyři zápasy, kdy nám chyběla jistota v bráně." Jelikož do B týmu přišel v týdnu Ondřej Stoupa, zůstane mimo hry nejspíše Jakub Cink. I když v bráně Sparty stál v prvních dvou vítězných zápasech. "Už před sezonou bylo dané, že se Cink s Žďánským v bráně vystřídají. Góly v prvních čtyřech kolech ale nešly na vrub brankářů, šlo o špatnou hru obrany," řekl Truksa a slíbil: "Cinkovi se pokusíme něco najít."

Branky: 1. Wolf, 47. Vančura, 69. M. Tomíšek - 45. pok. kop Herzán. Rozhodčí: Kyncl - Krupka, Machýček. ŽK: Jeníček, Vácha, Wolf, Černohlávek, Tomíšek - Novotný. Diváků: 206. Kutná Hora: Žďánský - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Franc - Vácha (86. Filipec), M. Černohlávek (88. Auer), Vocel (68. Urban), Wolf - Jak. Vančura (83. Antoš), A. Schwarz (88. Kroutil). Trenér Radim Truksa. Živanice: Vízek - Novotný, Kabeláč, Ferčák, Hanč (48. Mocanu) - Buriánek (78. Rydval), Herzán, Gorol, Krolop - Klátil, Krejčík (61. Hofman). Trenér Jaroslav Kratochvíl.