Kutnohoračky hrály doma naposled

30. květen 2010, 19:57

Kutná Hora - Fotbalistky Sparty ČKD Kutná Hora v neděli sehrály poslední domácí utkání svého premiérového třetiligového ročníku. Hostily třetí tým tabulky SK Viktorie Všestudy, s kterým sehrály vyrovnanou partii.

K. Hora - Všestudy 1:2 (1:1)

Ve vyrovaném prvním poločasu se vedení ujaly hostující hráčky, když ve 20. min. Jandová důrazně sledovala míč, Olivová ji nedokázala zastavit a Kalašová zůstala na brankové čáře - 0:1. Početná skupina diváků na kutnohorskou odpověď čekala jen pět minut: Na trestný kop Olivové téměř z poloviny hřiště si do šestnáctky nabíhala Šourková, ovšem Lochmannová v obranném zákroku si míč vrazila do vlastní sítě - 1:1. Ve 31. min. se Jandová prodrala do dalšího úniku, tentokrát ale mířila nepřesně.

Ve druhém poločase se přece jen o trochu více hrálo na polovině Kutnohoraček, hostující celek lépe kombinoval, ale do vážnějších šancí se nedostával. V 67. min. po centru Kulhánkové vsítila vítězný gól Koreníková - 1:2. Do dobré příležitosti se v 69. min. dostala Buchtová po autovém vhazování, jenže pálila jen do boční sítě. V závěru Kutná Hora vrhla všechny síly do útoku, na vyrovnání to už ale nestačilo. I tak Sparta ze hřiště odešla se vztyčenou hlavou.

"Viděli jsme bojovné a vyrovnané utkání se šťastným koncem pro soupeřky," shrnul zápas kutnohorský trenér Radek Pařez.

Branky: 25. vlastní (Lochmannová) - 20. Jandová, 67. Koreníková. Rozhodčí: Kratochvíl - Fidra, Trnka. Bez karet. Diváků: 50. Kutná Hora: Kalašová - Horálková, Janálová (82. Rajnyšová), Olivová, Vašková - Podoláková, Šourková, Sovová (85. Danešová), Havlíčková (52. Buřvalová) - Vaníčková (64. Buchtová), Hačková (90. Forštová). Trenér Radek Pařez. Všestudy: Baudyšová - Švancarová, Lochmannová, Hnátová, Nejedlá - Bartůňková, Kulhánková, Doležalová, Paulová - Koreníková (87. Šebková), Jandová. Trenér Josef Bartůněk.