Kutnohorská rezerva vyloupila Suchdol! Domácí hráli od dvacáté minuty o deseti!

26. březen 2017, 10:22

Suchdol – Po zimní pauze na sebe v rámci 14. kola okresního přeboru narazily týmy Suchdola a rezervy Kutné Hory. Utkání ovlivnila chyba suchdolského brankáře Hebra, který po dvaceti minutách hry netrefil míč při odkopu. Za následný faul na unikajího útočníka hostí byl vyloučen!

Suchdol – Kutná Hora B 1:2 (0:0)

Domácí do utkání vstoupili aktivně. Ve 13. minutě Böhm našel kolmou přihrávkou v pokutovém území Langra. Ten ovšem pálil jen nad branku gólmana Jeřábka.Ve 21. minutě přišel zlomový okamžik utkání, kdy Böhmovu skákající přihrávku netrefil brankář Hebr. Následně zastavil faulem unikajícíh útočníka, za což putoval do sprch. Převaha hostí o jednoho hráče v poli ale nebyla do konce poločasu patrná. Naopak domácí se snažili hrozit z rychlích protiútoků, ovšem bez gólového efektu.

Tři minuty po změně stran fauloval Langra v pokutovém území Turkovský. Nařízenou penaltu pak sám faulovaný útočník domácích s přehledem proměnil – 1:0. Domácí se po vstřelení vedoucí branky zatáhli. O deset minut později ale bylo vyrovnáno. Jarkuliš rozehrál přímý kop do strany, kde míč na hranici pokutového území hned dva jeho spoluhráči minuli. Ovšem třetí v pořadí byl Michálek, který balón nasměroval přesně k tyči – 1:1. Za dalších pět minut to s domácími vypadalo ještě hůře, když Jarkulišovu nepovedenou střelu usměrnil za záda brankáře Černohlávka kutnohorský Lebeda – 1:2.

Vyrovnané utkání pak mohlo skončit i dělbou bodů. V samotném závěru zápasu ale Laštovka v dobré pozici mířil jen těsně mimo tři tyče! A tak se z vítězství radovali hosté.

Trenér domácích David Čižinský byl po utkání zklamaný z výsledku: „Zápas se mi hodnotí velmi těžce. I když jsme od dvacáté minuty hráli o desíti, tak si myslím, že jsme byli lepším týmem,“ uvedl Čižinský. „Soupeř potrestal své dvě půlšance a dal šťastné góly. Ač jsme v přípravě dali třináct branek ve čtyřech zápasech, tak jsme v tomto utkání byli neúspěšní. Zápas blbec,“ kroutil hlavou.

„Máme tři body. Dnes je bereme všema deseti,“ oddychl si trenér kutnohorské rezervy Pavel Král. „Soupeř byl v deseti, ale hrálo se proti němu velmi těžko. Dlouho jsme se rozkoukávali. Byli jsme po pěti měsících na trávě, takže jsme z toho měl oprávněné obavy,“ konstatoval. „Se druhým poločasem jsem ale spokojený. Máme mladý tým, který si nakonec se soupeřem poradil. Dali jsme šťastné branky,“ přiznal Král a dodal: „Je určitě co vylepšovat.“

Branky: 48. pok. kop Langr - 56. Michálek, 61. Lebeda.

Rozhodčí: Matěj Blatný. Žluté karty: Böhm, Pacák - Filipec, F. Nedvěd, Turkovský, Jarkuliš, Vojáček. Červená karta: 21. Hebr. Diváků: 50.

Suchdol: Hebr – Král, Kuthan (T. Černohlávek), Böhm, Dolejš – D. Čižinský – Zelený (74. Suntych), Pacák, Vašíček, Laštovka – Langr. Trenér David Čižinský.

Kutná Hora B: Jeřábek – Kopecký (82. Němec), F. Nedvěd, Filipec (17. Vojáček), Turkovský (56. D. Gygal) – Hulman, Lebeda (84. Lodinský), Secký, Michálek – Jarkuliš, Vodička. Trenér Pavel Král.

1 Hlízov 14 11 1 1 1 47:11 36
2 Sedlec 14 8 2 1 3 36:15 29
3 U. Janovice B 14 9 0 1 4 31:30 28
4 Nové Dvory 14 6 3 3 2 34:16 27
5 Malešov 14 7 1 2 4 22:19 25
6 Malín 14 7 2 0 5 29:32 25