Kutnohorská rezerva začala jaro v okresním přeboru „bůrem“ od Suchdola!

23. březen 2019, 12:43

Kutná Hora - Jarní část okresního přeboru začala v sobotu dopoledne prvním zápasem 14. kola: Na umělou trávu rezervy kutnohorské Sparty dorazili fotbalisté Sokola Suchdol. Kutnohorští chtěli svému soupeři oplatit podzimní porážku ze Suchdola, ovšem hosté rozhodli už prakticky v prvním poločase:

K. Hora B - Suchdol 1:5 (0:4)

Domácí nezačali utkání příliš šťastně: Ve 14. min. se jim nepodařilo dostat míč z vlastní poloviny a suchdolskou kombinační akci z pravé strany zakončil Herout do prázdné brány - 0:1. Aby toho na Spartu nebylo málo, ve 21. min. L. Laštovka finální přihrávkou vysunul Langra a bylo to 0:2. L. Laštovka v dalších minutách trefil z brejku jen tyč kutnohorské brány. Brankář Suchdola David Čižinský se moc nezapotil, jako první a vlastně v prvním poločase jako jediný ho prověžil ve 29. min. Kraus, jeho střelu ze střední vzdálosti do středu brány Čižinský vyrazil. Ještě do přestávky dokázali hosté skóre navýšit: Ve 39. min. po rozehraném trestném kopu a centru Dolejše upravil Böhm hlavou na 0:3 a těsně před přestávkou po další kombinaci a zakončení L. Laštovky to bylo už 0:4!

V 54. min. se blýskl domácí brankář Mareček, když skvěle vytáhl ránu Langra mířenou do šibenice, vzápětí si poradil i s trestným kopem Herouta. V 57. min. ale L. Laštovka upravil už na 0:5 a Suchdolští bezpečně mířili k plnému bodovému zisku. Nulu Čižinskému domácí pokazili tři minuty před koncem: Němec na vápně našel Puchoně, který přehodil gólmana - 1:5. To ještě před tím měl příležitost Lodinský, ovšem brejk zakončil do tyče.

Kutnohorská rezerva si start jara určitě představovala jinak. "Rozhodl první poločas, dostali jsme čtyři góly po našich chybách. To byly úplně dětské chyby," uvedl trenér Kutné Hory B Pavel Král a pokračoval: "Soupeř byl fotbalovější, chtěl hrát. My jsme byli u všeho druzí a za stavu 0:4 už byla na mužstvu deka. Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě."

Naopak suchdolští fotbalisté oslavovali premiérové tři jarní body hned na hřišti s fanoušky. "Trochu jsme byli naštvaní, že nehrajeme na přírodní trávě, ale pro naši hru je umělá tráva možná lepší," upozornil trenér Suchdola David Čižinský a vysvětlil: "Hrajeme více kombinačně a více po zemi, domácí míče jen nakopávali." Kouč je se hrou svého týmu spokojený. "I v posledních přípravných zápasech jsme hráli dobře," upozornil. Po obdrženém gólu bylo připraveno střídání suchdolského gólmana, ke kterému ale nedošlo. "Jelikož jsem původně měl oranžový dres jako domácí, ještě jsem ho před zápasem změnil. Číslo u Vojty už Hanzla ne. Byla to technická chyba, určitě to nebyl trest za gól. Máme zápisné, tak by se nám hodilo, aby si Vojta zachytal," usmíval se David Čižinský.

Branky: 87. Puchoň - 14. Heroutk, 21. Langr, 39. Böhm, 44., 56. L. Laštovka. Rozhodčí: Řípa - Š. Pipek, Chalupa. ŽK: Kraus, O. Nedvěd, Němec. Diváků: 50. K. Hora B: Mareček - Berka (46. Kopecký), F. Nedvěd (56. Lodinský), O. Nedvěd (71. Němec), Turkovský - D. Gygal, Puchoň, Secký, Michálek - Kraus, Černý. Trenér Pavel Král. Suchdol: Čižinský - Gallistl, Dolejš, Procházka, Zelenka - Pacák (46. Langmajer), Böhm, Herout, Biroš (78. Zelený) - Langr (66. Suntych), L. Laštovka (74. D. Laštovka). Trenér David Čižinský.

1 Paběnice 13 10 1 0 2 36:9 32
2 Suchdol 14 9 1 1 3 37:14 30
3 Malín 13 9 1 0 3 32:17 29
4 Tupadly 13 7 3 1 2 22:13 28
5 Kaňk 13 6 2 0 5 25:18 22
6 Zbraslavice 13 4 4 0 5 20:31 20
7 Malešov 13 6 0 1 6 31:24 19
8 N. Dvory 13 4 0 4 5 20:20 16