Kutnohorští fotbalisté málem obrali lídra o body, hosté rozhodli v závěru utkání

30. březen 2019, 13:30

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v 19. kole krajského přeboru na domácím hřišti přivítali první celek tabulky – SK Lhota. Domácí byli hostům vyrovnaným soupeřem. O výsledku rozhodla standardní situace pět minut před koncem zápasu.

Kutná Hora – Lhota 0:1 (0:0)

Vyrovnaný fotbal příliš šancí ke skórovaní nenabídl. Největší příležistost první poločasu splálil Matoušek, kterého našla na zadní tyči hlavička Kacafírka. Matoušek však svoje zakončení z pěti metrů nasměroval pouze do náruče brankáře Tůmy. Hosté za prvních pětačtyřicet minut branku Malého prakticky neohrozili.

I ve druhém dějství si nebezpečněji počínali domácí. V 63. minutě Wolfovu střelu neudržel brankář Tůma. Dorážející Kacafírek sice rozvlnil síť, ale pomezní Suchý signalizoval postavení mimo hru a branka neplatila. Deset minut před koncem se do míče z přímého kopu ze třiceti metrů opřel Kacafírek. Jeho pumelici nadzvedl jemnou tečí jeden z hostujících hráčů jen těsně nad vlastní branku! O konečné podobě výsledku rozhodli hosté v samotném závěru. Po rohovém kopu se na přední tyči zjevil osamocený Kwame, kterému stačilo jen trknout míč do brány – 0:1. Domácí se pak již na vážnější odpor nezmohli.

„Převládá smutek,“ řekl bezprostředně po utkání trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. „Myslím si, že jsme na soupeře byli dobře připravení. Bohužel jsme dostali rozhodující branku ze standardní situace, na kterou se celý týden připravujeme a víme o ní. Poté už se těžko obrací výsledek,“ přiznal.

„Myslím si, že jsme mohli dát minimálně jednu branku v prvním poločase. Pokud by se tak stalo, tak bychom dle mého názoru zápas zvládli. První půle měla z naší strany lepší kvalitu. Dvě šance jsme nedali, proto jsme prohráli. Soupeř měl jednu šanci, a tu proměnil. To je zkušenost soupeře, v jehož týmu převládají hráči, co hráli dříve vyšší soutěže,“ konstatoval Kulhánek a navázal: „Je to pro nás zklamání. Je to pro nás ponaučení. Asi ještě nejsme připravení na to, abychom tato těžká utkání zvládali stoprocentně. Proto na sobě musíme ještě pracovat,“ uzavřel.

Branka: 85. Kwame.

Rozhodčí: Mansour – Němeček, Suchý. Žluté karty: Pikač, Nekvinda, Matoušek – Neumman, Ibe, Chlapec. Diváků: 120.

Kutná Hora: Malý – Matoušek, Exner, Franc, Saulich – Semrád – Nekvinda (87. Cimr), Piskač, Wolf (88. Marek) – Kulhánek (76. Hradílek), Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Lhota: Tůma – Šalamoun, Neumann, Hájek (92. Primus), Kabyl (72. Popok), Houžvička, Ibe, Kudela (83. Mbach), Kwame, Chlapec, Valín (59. Danylych). Trenér Jiří Kabyl.

1 Lhota 19 13 1 4 1 53:19 45
2 Poříčany 18 12 1 1 4 48:21 39
3 Slaný 18 12 1 1 4 45:20 39
4 Kutná Hora 19 9 4 0 6 35:30 35
5 Poříčí n. S. 17 8 3 1 5 51:28 31
6 Nespeky 17 7 2 4 4 20:18 29