Kutnohorští fotbalisté navázali na výhru z Trutnova, v Lorci udolali celek Přední Kopaniny!

27. srpen 2016, 12:32

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory ve třetím kole divizní skupiny C na domácím pažitu přivítali nováčka soutěže – FC Přední Kopanina. Oba týmy chtěly v sobotním dopoledni navázat na dobré výsledky z úvodních dvou kol soutěže, kdy domácí posbírali čtyři body, hosté na svém kontě měli dokonce o bod více.

Kutná Hora – Přední Kopanina 2:1 (1:0)

Utkání začalo svižně. Hned v první minutě pláchl po pravé straně domácí Vácha. Napřáhl ke vzdálenější tyči, jenže gólman hostí Švarc dokázal jeho pokus vytěsnit na roh. To však bylo na dlouhou dobu vše. Hosté se osmělili po dvaceti minutách hry. Vašut ale v gólové pozici trefil pouze nohy brankáře Ptáčka. Ve 35. minut se kutnohorští fotbalisté dostali do vedení. Wolf zpětnou přihrávkou z brankové čáry našel před bránou Cimra, který v souboji s jedním z hostujících bránců dokázal míč usměrnit za záda Švarce – 1:0. Chvíli před poločasovou pauzou se znovu připomněl Vácha. Tentokrát svoji ránu ze střední vzdálenosti nasměroval do tyče!

V úvodu druhého poločasu sice hosté více drželi míč na svých kopačkách, ale k ohrožený Ptáčkovy branky se nedostávali. To na druhé straně napřáhl z dvaceti metrů Urban a povedenou ranou rozjásal domácí fanoušky podruhé – 2:0. V 71. minutě zadělal na drama Hemzáček, který pohotově po standardní situaci napálil odražený míč za Ptáčkova záda - 2:1. Hosté se však v závěrečné dvacetiminutovce na víc nezmohli, a tak všechny tři body zůstali v Lorci.

Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek nebyl spokojen se vstupem svého týmu do zápasu: „Z naší strany bylo prvních dvacet minut asi nejhorším výkonem z posledních tří mistrovských zápasů. Asi se na tom podepsalo počasí, které bylo složité,“ konstatoval Kulhánek.

Celý týden jsme pracovali na tom, že soupeř nebude jednoduchý, protože má pět bodů. Zvládli utkání venku za dva body a následně vyhráli doma. Soupeř k nám jel bez stresu,“ připomněl Radek Kulhánek a pokračoval: „Naštěstí se nám podařilo dát Cimrem gól. Ještě před tím jsem ale deset minut řešil, že jej vystřídám. Nakonec dal ale branku,“ oddychl si Kulhánek. „Byl to naštěstí dobrý tah, protože se nám zranil Wolf a museli jsme střídání změnit. Nyní si trošku kladu za vinu, že jsem Piskače nedal do hry dříve, protože ukázal, že by na to měl. Nemusel jsem se toho bát. Zápas by se mohl vyvíjet lépe. Na hřiště přinesl oživení. Z toho pro mě plyne ponaučení,“ přiznal trenér Kutné Hory.

„Byl to těžký zápas a máme tři body, navíc jsme potvrdili vítězství z venku. To je to hlavní,“ zdůraznil Kulhánek a navázal: „Budeme muset pracovat na tom, abychom diváky přitáhli více na výkon a ne jenom na výsledky, protože se mi to dnes moc nelíbilo,“ uzavřel.

Branka: 35. Cimr, 67. Urban – 71. Hemzáček.

Rozhodčí: Cihlář – Cupl, Navrátilová. Žluté karty: Vácha, Regner – Poláček. Diváků: 200.

Kutná Hora: Ptáček – Skokan (23. Šesták), Regner, Franc, Nekvinda – Vácha (83. Hačka), Šindelář, Kulhánek (90. Vocel), Wolf (51. Hradílek), Urban – Cimr (73. Piskač). Trenér Radek Kulhánek.

Přední Kopanina: Švarc – Bláha, Melničuk, Hemzáček, Podkul – Flaks (73. Šíma), Čihák, Pešír (82. Mikeš), Poláček – Vašut (51. Průša), Urban. Trenér Miroslav Vaštut.