Kutnohorští fotbalisté sestřelili Příbram ze standardních situací

6. říjen 2018, 13:33

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v 9. kole krajského přeboru přivítali v Lorci Spartak Příbram.

Kutná Hora – Spartak Příbram 5:2 (4:2)

Na úvodní branku se v Lorci nečekalo dlouho. Ve druhé minutě zakroutil Wolf na hlavu Kacafírka, který přesnou hlavičkou vymetl šibenici – 1:0. O tři minuty později podnikli hosté výpad do domácí obrany a na konci akce zakončoval do poloprázdné brány Šmucler – 1:1. Domácí si vedení vzali zpět opět po rohovém kopu. K hlavičce se znovu prodral Kacafírek, jeho pokus Solnař ještě stihl vyrazit, na dorážku Semráda byl ale krátký – 2:1. Ve 26. minutě pěknou kolmicí mezi obránci vysunul Kulhánek Marka Wolfa, ten pak obešel i brankáře a poslal domácí do dvoubrankového trháku – 3:1. Za další čtyři minuty přistrčil míč při rozehrávce přímého kopu z hranice vápna Wolf střelci Kacafírkovi, jehož bombo k tyči neodvrátil na brankové čáře stojící Machač – 4:1. Pátou branku pak mohl přidat Kacafírek, ale z vyložené pozice minul bránu. A tak udeřilo na druhé straně.  Chybu domácí obrany potrestral Červeňák a snížil na rozdíl dvou branek – 4:2.

Chvíli po přestávce měli domácí možnost zahrávat pokutový kop. Toho se zhostil Kacafirek a s přehledem přehledem poslal míč sítě, čímž tak definitivně uklidnil domácí tým – 5:2. Domácí ve druhém poločase pak již příliš nehrozili. Naopak na druhé straně několikrát zahrozili hosté. Na výsledku se ale již nic nezměnilo.

Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek si pochvaloval bodový zisk: „Jsme spokojeni s vítězstvím a vstřelenými pěti brankami,“ řekl a pokračoval: „Znovu jsme ale dv góly obdrželi. O poločase jsem klukům trošku vyčinil, protože se znovu jednalo o branky, které pramenily z našich chyb. To mě trápí, pracujeme na tom, ale stále se nám to nedaří odstranit. Je ale pravda, že v systému tří obránců a dvou defenzivních záložníků se tyto situace prostě někdy přihodí. My tento systém začínáme hrát a někdy propadneme pozičně,“ přiznal.

„Dostali jsme se do vedení, ihned po rozehrávce dostaneme po pomalé rozehrávce vyrovnávací branku. To trochu kazí dojem z našeho výkonu. Na druhou stranu musím pochválit soupeře, který byl důrazný a napadal, i když měl v průměru výškově daleko menší tým. My jsme ho potrestali ze standardních situací, kterých si v tomto systému snažíme vytvořit co nejvíce. To se nám podařilo, zvítězili jsme a jsme spokojeni,“ konstatoval Radek Kulhánek.

Branky: 5., 30. a 53. pok. kop Kacafírek, 19. Semrád, 26. Wolf – 5. Šmucler, 45. Červeňák.

Rozhodčí: Čermoch – Bartůšek, Budil. Žluté karty: Bílek, Marek – Rampa, Solnař. Diváků: 100.

Kutná Hora: Malý – Matoušek, Bílek, Franc – Semrád, Piskač – Marek (87. Saulich), Wolf (73. Filipec), Hradílek – Kulhánek (61. Nekvinda) – Kacafírek (83. Exner). Trenér Radek Kulhánek.

Spartak Příbram: Solnař – Bažant, Schobl, Prokeš, Wilfried Junior (83. Berka), Vašek, Šmucler, Machač, Rampa, Červeňák (64. Bábíček), Matějka (64. Hamed). Trenér Marek Zárybnický.

1 Vykáň 9 7 0 1 1 23:12 22
2 Kutná Hora 9 7 0 0 2 20:12 21
3 Lhota 8 6 0 2 0 21:9 20
4 Poříčany 8 5 1 0 2 24:12 17
5 Libušín 9 4 1 2 2 16:12 16
6 Nespeky 8 3 2 3 0 9:5 16