Kutnohorští fotbalisté v prvním jarním zápase doma selhali, body si odvezly Úvaly

3. duben 2011, 19:25
(aktualizováno: 3. duben 2011, 20:19)

Kutná Hora - Vzhledem k odloženému 17. kolu se fotbalisté Sparty Kutná Hora představili doma až v neděli. Na svém stadionu v Lorci po dvou zápasech venku přivítali SK Úvaly.

Kutná Hora - Úvaly 0:2 (0:1)

Hosté si počkali, s čím Sparta vyrukuje. Ovšem už v 6. min. se dostali do velké šance: Kratochvíl se dostal za kutnohorskou obranu, z úrovně velkého vápna ale naštěstí přestřelil. Kutnohorští se sice snažili v následujících minutách tvořit, ovšem jejich kombinace byly těžkopádné a často nepřesné.

Ve 25. min. si to Auer namířil středem obrany, dostal se až do šestnáctky, jenže svou nadějnou akci zakončil nepřesně. Pak ještě zahrozil Černohlávek z trestného kopu, který před gólmanem hostů sice nikdo netečoval, i tak měl brankář plné ruce práce. Důrazné varování Úvaly poslaly ve 37. min., kdy po Benčičově centru musel Šimon pod nohy dotírajícího Szöcse.

Čtyři minuty před přestávkou se hosté přece jne prosadili: Po nepovedeném odkopu následovala rychlá a přesná kolmice "do uličky", Kratochvíl postupoval na Šimona sám a také dostal míč do sítě - 0:1.

Po přestávce byla na domácích sice vidět zvýšená aktivita, uzemnila je ale 56. minuta: Kratochvíl středem obrany vysunul Vorlíčka, který měl dostatek prostoru i času na přesné zakončení - 0:2.

Snaha Kutné Hory o zvrat ve vývoji zápasu byla marná, gólmana Popelku ohrozil prakticky až v 67. minutě Mach střelou ze střední vzdálenosti. O tři minuty později byla Sparta blízko ke korekci výsledku: Auer si připravil míč, jenže jeho střelu Popelka vytáhl a poradil si i s dorážkou Luňáčka.

Více už Sparta nedokázala, hosté naopak hrozili po brejcích, v 77. minutě musel Šimon likvidovat rychý útok Kratochvíla. A když branku nepřinesl ani trestný kop Macha v nastaveném čase, začali hráči Úval oslavovat tři body.

První jarní domácí zápas se trenérovi Kutné Hory Radimu Truksovi nehodnotil lehce. "Přišlo se podívat pár lidí, určitě jsme chtěli vyhrát," předeslal. "Vývoj zápasu ani náš výkon tomu ale neodpovídal. Soupeř byl lepší a výhru si zasloužil více," přiznal a pokračoval: "My jsme si nezasloužili vůbec nic. V prvním poločase jsme byli hrozní, bránu soupeře jsme vůbec neohrozili."

Po druhé brance Sparta zkusila hru na tři útočníky. "Nějaké závary nebo pološance se urodily, ale soupeř to uhrál a nakonec tam sám měl brejkové situace," konstatoval Radim Truksa. Ten sáhl hned k trojímu střídání najednou - ze hřiště šla téměř celá záloha. "Se hrou záložníků jsem spokojený nebyl," upozornil a navázal: "V prvních dvou zápasech jsme hráli poměrně slušně směrem dozadu, ale v útoku to nebylo ono. Dnes se to potvrdilo i doma."

Branky: 41. Kratochvíl, 56. Vorlíček. Rozhodčí: Kabyl - Zuskin, Navrátilová. ŽK: Mach - Kratochvíl. Diváků: 170. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Mach, M. Šváb - O. Tomíšek, P. Růžička (59. Bareš), Černohlávek (59. M. Frejlach), Krupička (59. Kozel) - Auer, Luňáček. Trenér Radim Truksa. Úvaly: Popelka - Matějka, Macek, Korbelář, Benčič - Vorlíček (90.+2 Kořínek), Kokeš, Marek, Vojtěch - Kratochvíl (90. V. Růžička), Szöcs (75. Špringr). Trenér Karel Báča.