Kutnohorští ztratili dvougólové vedení v samotném závěru zápasu s Nymburkem

22. únor 2012, 20:07
(aktualizováno: 22. únor 2012, 20:21)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora ve středu dohráli zápas sedmého kola zimního turnaje "O pohár starosty Města Kolína". Na své umělé trávě přivítali Polaban Nymburk, který v soutěži nezískal ještě ani jeden bod.

Kutná Hora - Nymburk 2:2 (2:0, pok. kopy 5:4)

Začátek zápasu se domácím povedl a ti potvrzovali roli favorita zápasu. Už ve 4. min. J. Vančura skvěle vysunul Hanouska, který se gólem prodral na druhé místo tabulky střelců turnaje - 1:0. Vzápětí mohl kutnohorský útočník přidat i druhou branku, když u něj přistál špatný odkop gólmana Skuhravého, toho ale pak trefil jen do nohou. V dalších minutách se hra vyrovnala, druhý gól Sparta přidala těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího Pospíšila: Mach skvělým pasem našel na hranici šestnáctky A. Schwarze, který se neméně výborně uvolnil a příležitost proměnil - 2:0.

Ve druhém poločase ale úroveň hry ještě více poklesla, kutnohorským hráčům se nedařila kombinace a Polaban vycítil příležitost: V 83. min. Nedorost poslal za obranu Kutné Hory Plota, který prostřelil vybíhajícího Vavřinu - 2:1. O dvě minuty později bylo s domácím týmem ještě hůře. Už se zdálo, že má P. Růžička balón pod kontrolou, jenže pak ho odevzdal přímo na kopačky Plota - 2:2.

Podle turnajových regulí následoval penaltový rozstřel. Rozhodující pokutový kop v šesté sérii proměnil Černohlávek a zajistil tak Spartě alespoň bonusový bod do tabulky. To už ale trenér Radim Truksa byl skoro v kabinách.

"Bylo to naše jednoznačně nejhorší utkání zimní přípravy," měl jasno po zápase Radim Truksa a pokračoval: "Výkony bychom s blížící se sezonou měli zlepšovat, ale jak výkon v sobotu, tak ani ten dnešní neodpovídají tomu, že se blíží mistrovská utkání. Spíše to vypadá, jako bychom byli na začátku zimní přípravy. Balón nás vůbec neposlouchá, všude jsme pozdě, nejsme schopní na hřišti předvést trvalejší kombinaci. Je to všechno strašně upracované a pomalé, bez důrazu. Ani se nedivím, že jsme remizovali, i když jsme dostali dva góly až v závěru. Vyhrát jsme dnes ani nemohli, nebojím se říct, že náš výkon byl strašidelný. S takovým výkonem, přístupem a celkovým projevem bychom v jarní soutěži určitě neobstáli."

Ve středu se měl dohrát i poslední turnajový zápas Kolín - Poděbrad, ten byl ale podruhé odložen pro marodku v poděbradském celku.

Branky: 4. Hanousek, 45. A. Schwarz - 83., 85. Plot. Rozhodčí: Pospíšil - Herda, Kučera. Bez karet. K. Hora I. pol.: Šimon - Bareš, M. Tomíšek, P. Růžička, Filipec - J. Vančura, Mach, Černohlávek, Auer - Hanousek, A. Schwarz. K. Hora II. pol.: Vavřina - Bareš, M. Tomíšek, P. Růžička, Filipec - M. Frejlach, J. Vančura, Černohlávek, Kozel - Hanousek, Vodička. Trenér Radim Truksa. Nymburk: Skuhravý (65. Dědek) - Šťastný, Mikluščák, Ott, Nedorost - J. Jech (46. Bednář), Čejka, O. Jech, Nepovím (57. Lukavec) - Plot, Grospič. Trenér Lukáš Vlk.