Liberec potvrdil roli favorita a čáslavské fotbalistky si odvezly porážku

15. duben 2014, 23:05
(aktualizováno: 15. duben 2014, 23:06)

Liberec - Hráčky FK Čáslav sehrály další utkání České fotbalové ligy na stadionu I Nisy. Postavily se proti domácímu celku Slovanu Liberec, který potvrdil oprávněnost svého postavení na čele druhé nejvyšší soutěže ženské kopané:

Liberec - Čáslav 6:2 (2:0)

Domácí celek na jaře ještě neprohrál a proto byl před utkáním jasným favoritem, což v průběhu utkání, zejména ve druhém poločase, prokázal. Přesto to byly hráčky Čáslavi, které měly v úvodní půlhodině optickou převahu. "Věděli jsme o síle hráček Liberce, přesto jsme nechtěli hrát žádného zanďoura, o tom fotbal není, ikdyž jsme tušili, že jdeme do rizika. Ale tak, jako v předcházejících utkáních, jsme dostatečně nepokryli hráčky soupeře ve vlastním vápně a zase jsme na to doplatili zbytečnou brankou, která tak změnila vývoj hry. Do té doby jsme s domácími drželi krok, škoda," řekl jeden z trenérů hostujícího celku Ivo Ducheček.

To co se nepovedlo v úvodních minutách Buchtové, to se povedlo ve 30 minutě Pomijové, která zcela volná pohodlně poslala míč poprvé do čáslavské sítě 1:0. O chvíli později prošla Jarchovská po pravé straně vápnem jak nůž máslem a z bezprostřední blízkosti zvýšila na 2:0.

Druhý poločas byl bohatý na branky a ačkoli domácí převzali iniciativu na své kopačky, trefovaly  se  i Čáslavandy. O tom, jak se bude druhé dějství vyvíjet, ukázala hned v úvodu Matějková, která dělovkou zvýšila na 3:0. A když v 60. min. Friedrichová poslala míč počtvrté míč za záda Jelínkové, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Jiskřičku naděje vykřesala v 68. min. Buchtová, která zúročila ideální přihrávku Karafiátové a křižnou střelou nedala Pižlové v brance šanci 4:1. Během 70. min. pak domácí Jarchovská a Matějková dvěma brankami zvýšily vedení na 6:1. Tečku za utkáním udělaly hráčky Čáslavi, kdy Buchtová přistrčila míč Medunové, která prostřelila Pižlovou podruhé.

"Domácí hráčky předvedly rychlý a kombinační fotbal, my jsme je nestačili pokrýt, na což jsme doplatili. Vytvořili jsme si i několik šancí, bohužel jsme je neproměnili, domácí ano. I když brankové skóre se může zdát vysoké, musím říci, že děvčata odvedla jeden z nejlepších letošních výkonů. Bohužel, tentorát jsme doplatili na úzký kádr, neboť Kunášková s Culkovou dohrávaly se zraněním," dodal Ivo Ducheček.

Branky: 37., 75. Jarchovská, 46., 77. Matějková, 30. Pomijová, 60. Friedrichová - 68. Buchtová, 82. Medunová. Rozhodčí: Pelikán - Novák, Kyncl. ŽK: Fridrichová - Medunová. Diváků: 50. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, T. Prchalová, Kunášková - Truhlářová, Karafiátová, Medunová, Miláčková - Buchtová, A. Prchalová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

Příští utkání: Čáslav - Dukla Praha  (neděle od 10.15 hodin).