Malešov dostaly do vedení dva pokutové kopy kapitána Jiřího Rejthárka

19. duben 2014, 20:03
(aktualizováno: 19. duben 2014, 20:03)

Sedlec - V 18. kole okresního přeboru na sebe narazily dva týmy se stejným bodovým ziskem: Čtvrtá Viktoria Sedlec přivítala pátý Malešov. Oba celky si po vítězství hostů místa v tabulce prohodily:

Sedlec - Malešov 1:4 (0:1)

Dobré tempo z úvodu zápasu postupem času uvadalo, více nebezpeční v prvním poločase byli hosté: Ve 13. min. po Radilově centru zleva hlavičkoval Jak. Rak, z jeho příležitosti byl ale jen roh. Skóre se změnilo v 19. min., když postupujícího Radila po brankové čáře fauloval Zdychynec a J. Rejthárek při penaltě poslal Vokouna k druhé tyči - 0:1. Vedení mohl Malešov pojistit deset minut před přestávkou: Jak. Rak unikl po pravé straně, přetažený centr J. Rejthárek vrátil a Žídek z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil. Sedlečtí se před hostující bránu v první půli dostávali sporadicky, šance se otevírala před Pospíšilem, jenže ten s konkcovkou prováhal.

Ve druhé půli byla cítit snaha Viktorky s výsledkem něco udělat. Proti trestnému kopu Petra Mrštíka za zeď byl gólman Táborský připravený, na druhé straně v 63. min. Radil vysunul za obranu Retjhárka, který z úhlu mířil jen do boční sítě. V 64. min. se domácí dočkali vyrovnání, když na konci postupného útoku si Volenec narazil míč s Gonem a pak ho umístil k tyči - 1:1. Závěr utkání ale patřil hostům. V 74. min. ještě Zajíc pálil jen do nohou gólmana Vokouna, který se stal smutným hrdinou 77. min.: Zajíc poslal do šestnáctky Klečáka, kterého zastavil Vokoun jen za cenu faulu. Byl vyloučen a z pokutového kopu Rejthárek vrátil vedení na stranu Malešova - 1:2. V bráně za vyloučeného Vokouna zaskočil Ďoubal, valil se na něj ale útok za útokem: Klečák po narážečce s Rakem zvýšil na 1:3 a v 85. min. Radil z brejku nadvakrát uzavřel skóre na 1:4.

Za stavu 1:1 to ještě vypadalo, že by se Viktorka mohla porvat o vítězství. "Po dvou ztrátách ve středu hřiště jsme ale dostali dva góly," zlobil se sedlecký trenér Luboš Votava. "Celou sezonu se potýkáme se zakončením," připomněl a navázal: "Proti minulé sezoně nám dnes chybí dvacet gólů. Ani si nedokážeme šance vypracovat. Naši útočníci nemají podporu zálohy z druhé vlny. Tak se hrát nedá."

Trenér Malešova Jiří Škramovský byl po zápase samozřejmě spokojený. "Přijeli jsme s tím, že budeme hrát zezadu. Tak to hrajeme celé jaro," upozornil a pokračoval: "Vychází nám to, mám z toho obrovskou radost. Kluci bojují, rvou se. I když je odehraných teprve pět jarních zápasů, naše hra si sedla. Začátek jara nám vyšel, i dnes jsme byli lepší a vyhrát jsme si zasloužili."

Branka: 64. Volenec - 19., 77. pok. kop J. Rejthárek, 81. Klečák, 85. Radil. Rozhodčí: Ladislav Culka. ŽK: Ďoubal. ČK: 77. R. Vokoun (S). Diváků: 100. Sedlec: Vokoun - M. Poul (54. Ďoubal), D. Pavlík (66. Jelínek), Zdychynec (63. D. Košátko), Jan Vavřina - Ivičič (50. Gono), Volenec, Kolda, Petr Mrštík - Pospíšil, Pav. Mrštík. Trenér Luboš Votava. Malešov: Táborský - Nekola, R. Barenčík, Novotný, Poklop - Jak. Rak, Koubek, J. Rejthárek (89. Hála), Radil - Klečák, Žídek (60. Zajíc). Trenér Jiří Škramovský.