Malešov poprvé vyhrál, odnesly to Křesetice

17. duben 2010, 20:43

Malešov - Konečně! Fotbalisté Malešova v sobotu oslavili premiérové vítězství v okresním přeboru 2009 - 2010. A to až v 17. kole v derby proti sousedovi z Křesetic. Mnozí fotbaloví znalci si vybaví loňský zápas Malešov - Křesetice, ve kterém po divoké přestřelce vyhráli hosté 3:5. Sobotní střetnutí bylo také bohaté na branky, ty ale padaly převážně do sítě Víta Černovského.

Malešov - Křesetice 6:1 (1:1)

V prvním poločase ohrožovali branku soupeře přece jen více hosté. Ve 4. min. Šafránkova střela byla sice pohotová, ale nepřesná. Ve 22. min. Suchorebský z trestného kopu za zeď poklepal na tyč branky Martina Moce. První příležitost Malešova na sebe nechala čekat až do 29. min., kdy Antošův nepřímý kop našel přesně kopačku Škaldy, který však mířil nad. Ve 35. min. malešovský "mozek" Jiří Antoš vysunul za obranu do pokutového území Křesetic L. Lupínka, který ale už balón nedokázal pořádně zpracovat a dostal se až za brankovou čáru. Ve 37. min. se vytáhl malešovský gólman M. Moc, když vytáhl přesný trestný kop Bláhy. Ve 38. min. se domácí dostali do vedení: Klečáka neudržel Hrbek a po přihrávce do šestnáctky Bláha fauloval Zikmundu. Pokutového kopu se úspěšně ujal J. Špitálník - 1:0. Malešov však do šatny vyprovodil vyrovnávací gól, když se po trestném kopu Suchorebského a závaru před Mocem prosadil P. Leopold - 1:1.

Brankou do šatny se Malešov nenechal vyvézt z míry a do druhého poločasu vtrhl jako uragán. Ve 47. min. Antoš ideální vysunul J. Špitálníka, který pálil ještě do nohou gólmana Černovského, ale akci úspěšnou dorážkou dotál Zikmunda - 2:1. V 50. min. si Antoš vyměnil míč s L. Lupínkem, jenže pálil vedle. Křesetická obrana mnohdy jen přihlížela útočným kombinacím soupeře: V 57. min. Antoš vymyslel gólovku pro J. Špitálníka, který si v malém vápně pohrál ještě s Černým - 3:1. V 70. min. malešovský kanonýr nastřelil jen nohy Černovského, ovšem v 78. min. po další skvělé Antošově přihrávce upravil na 4:1. Křesetičtí si kalich hořkosti vypili až do dna: V 87. min. si Antoš vychutnal i gólmana Černovského a připsal si premiérovou branku v kutnohorském okresním přeboru - 5:1. Soupeře pak dorazil o chvíli později J. Špitálník přesnou ranou k tyči - 6:1.

Malešov doma naposledy vyhrál 23. května 2009, kdy porazil Chotusice 3:1 v rámci okresního přeboru 2008 - 2009. Vůbec naposledy vyhrál v Nových Dvorech 14. června 2009. "Historické vítězství," ulevil si v soboru trenér Antonín Kapek. "Uvidíme ale, zda to bude něco platné," narážel na složitou situaci svého celku v tabulce a pokračoval: "Po podzimu dva body byly tragické. V zimě jsme získali nové hráče a teprve teď si to trochu sedá." Křesetice vyrovnaly na 1:1 těsně před přestávkou. "Po hrubé chybě, kdy Jirka Špitálník zbytečně kličkoval," naznačil a pokračoval: "O přestávce se kluci vyburcovali a vyšlo to."

Křesetičtí fotbalisté se ve druhém poločase pasovali mnohdy jen do role diváků. "Co se stalo? To sám nevím," kroutil nechápavě hlavou hostující trenér Petr Jirsa. Srazil hosty brzký gól na 2:1. "To ani ne, ale proč přišly ty ostatní branky?" ptal se kouč. "Nepohlídali jsme tři klíčové hráče Malešova, kteří mu tvořili hru. Alibisticky jsme běhali kolem nich, navíc nám chyběl pohyb," rozebral utkání.

Branky: 38. pok. kop, 57., 78., 88. J. Špitálník, 47. Zikmunda, 87. Antoš - 45. P. Leopold. Rozhodčí: Miloslav Kopic. ŽK: Antoš, Škalda, J. Špitálník - Suchorebský, Bláha, Nevole. Diváků: 100. Malešov: M. Moc - Hurt, R. Barenčík, Škalda (89. Vokoun), Krásenský - D. Klečák (72. Železný), Antoš, L. Lupínek, T. Lupínek - J. Špitálník, M. Zikmunda (84. Brant). Trenér Antonín Kapek. Křesetice: Černovský - Nevole, Bláha, J. Černý, Hrbek - P. Leopold (81. J. Pokorný), Suchorebský (60. Faltýn), Mrázek, Šafránek (56. J. Franc) - Borovec, M. Svoboda. Trenér Petr Jirsa.