Malín své příležitosti neproměnil, v krajském poháru jdou dál fotbalisté Pátku

14. srpen 2019, 20:25

Malín - Po vítězství v přípravném utkání nad Bílým Podolím čekal fotbalisty Sokola Malín ve středu další soutěř z I. B třídy - v rámci předkola krajského poháru dorazil do Malína TJ Pátek. Malínští v krajském poháru startují jako vítěz poháru OFS Kutná Hora:

Malín - Pátek 1:2 (0:1)

V herně vyrovnaném prvním poločase měli o něco více rušných momentů v šestnáctce soupeře domácí: Už v 5. min. T. Vojtíšek z trestného kopu z nadějné pozice mířil jen do zdí, odražený míč napálil Kraus, trefil ale jen obránce před sebou. O chvíli později vypadal centr M. Vojtíška z pravé strany hodně nadějně, míč byl ale přece jen trochu vyšší a Mukařovský hlavičkoval nad. Závěr první půle ale vyšel skvěle hostům - Rathauzovi se nepovedla rozehrávka, míč odevzdal přímo na kopačky Zumra, ten vysunul Jana Fořta a bylo to 0:1. Vzápětí nebezpečně centroval zleva Bartheldy, míč ale malínská obrana odvrátila na roh. Těsně před přestávkou pak ještě T. Vojtíšek z trestného kopu prověřil brankáře Kmocha, který ale míč vyrazil na roh.

Po změně stran zahrávali hosté trestný kop, Sporiš mířil k tyči, ovšem Lhoták balón vytáhl na roh. Po něm míč na přední tyči usměrnil hlavou do sítě Zumr - 0:2. Domácí se potom sice snažili o korekci výsledku, ovšem marně. V 75. min. Mihovský z úrovně penalty netrefil bránu, v 80. min. po Rathaouzově centru hlavičkoval tvrdě Mihovský, ovšem jen těsně vedle tyče. V 87. min. T. Vojtíšek poslal ostrý míč zleva po zemi malým vápnem před bránu, T. Čížek na zadní tyči ale pálil jen do boční sítě! Domácí se tak dočkali až v samotném závěru, kdy Rathauz v pokutovém území míč přistrčil T. Vojtíškovi, který trefil přesně k tyči - 1:2.

"Na šance jsme jasně vyhráli, na branky ne," konstatoval po zápase domácí trenér Tomáš Vojtíšek. "Projevila se kvalita v útočné fázi," dodal a pokračoval: "Se soupeřem jsme hráli více než vyrovnaný zápas, na rozdíl od nedělního utkání s Podolím, ve kterém jsme skórovali čtyřikrát, jsme dnes nebyli schopní dát gól ani z vyložených šancí."

Podle hostujícího trenéra Milana Švábenského jel tým Pátku do Malína s pokorou. "Utkání jsme ale chtěli zvládnout," poznamenal a střetnutí zhodnotil: "V prvním poločase byli domácí více na balónu, chtěli jsme ale takticky hrát od půlky a počkat si na brejky. Dá se říci, že z toho padla i první branka, když jsme zužitovali chybu soupeře. Také ve druhém poločase jsme si chtěli na domácí počkat, hrát trochu odzadu. Opět se nám to vyplatilo, protože po naší šanci byl trestný kop a roh, po kterém jsme sehráli situaci na přední tyči. Zápas jsme potom dohráli naší zkušeností, gól v závěru pramenil z tlaku domácích. Celkově jsme utkání zvládli a vyhráli zaslouženě."

Branky: 90. T. Vojtíšek - 37. Jan Fořt, 64. Zumr. Rozhodčí: Trumpus - Bekešský, Löwe. Bez karet. Diváků: 120. Malín: Lhoták - M. Vojtíšek, M. Novotný, Rathauz, Pátek - Mihovský, T. Vojtíšek, Kraus, Rezler (58. T. Čížek) - Vodička (58. Málek), Mukařovský (73. O. Vojtíšek). Trenér Tomáš Vojtíšek. Pátek: L. Kmoch - Leština, Bulíř, Kohoutek, Kalina - Novák (88. Káninský), Hojsák, Sporiš (73. Petráň), Zumr, Bartheldy - Jan Fořt (84. Chvalovský). Trenér Milan Švábenský.