Martin Výborný dostal sádru

25. únor 2010, 23:36

Nymburk - Ve středu sehráli další přípravné utkání starší i mladší dorostenci FC Zenit Čáslav. Na umělé trávě ve sportovním centru v Nymburce je přivítal druhý tým krajského přeboru Brandýs n. L. - Stará Boleslav.

Brandýs/Boleslav - Čáslav 1:2 (1:0)

Utkání začalo velkou šancí Žiaka, který zblízka trefil brankáře Brandýsa. A neproměněná tutovka jakoby předznamenala, co bude hlavním problémem čáslavského týmu. Navíc platilo pravidlo „nedáš dostaneš“, první šance domácích skončila gólem – vyraženou střelu vrátil za Výborného záda osamocený útočník – 11.min. 1:0. Čáslavští si ve snaze vyrovnat vytvořili mírný tlak, ale důrazní hráči Brandýsa jim nedovolili srovnat skóre. Proti bylo i břevno, které trefil hlavičkující Špičák.

Druhá půle byla plně v režii čáslavských mladíků. Jenže největší problém byl proměnit i ty nejvyloženější šance. Z části za to mohly nepřesnosti v zakončení, ale pochvalu zaslouží i vynikající gólman Brandýsa. Až po jeho vystřídání se karta obrátila. Nejprve přetavil penaltu ve vyrovnání Špičák a o pár minut později naklonil misky vah na stranu Zenitu Žiak -2:1.

"Dnes jsme sehráli velmi dobrý přípravný zápas. Soupeř byl důrazný a měl dobře organizovanou obranu. My jsme si vyzkoušeli hru do plných a málem jsme doplatili na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Bohužel jsme přišli o dalšího hráče – Martin Výborný si v poslední minutě udělal ošklivý výron a dostal sádru," uvedl trenér staršího dorostu Václav Vondra a pokračoval: "V sobotu nás čeká poslední utkání turnaje v Červených Pečkách, v neděli pak hraje mladší dorost."

Branky Zenitu: 72. pok. kop Špičák, 80. Žiak. Čáslav: T. Výborný (M. Výborný II) – M. Výborný I, Votava, Vajgl, Ditrich – Zadina - Král, Altmann (60. Zoufalý), Veselý, Žiak – Špičák. Trenér Václav Vondra.

Brandýs/Boleslav - Čáslav 2:4 (0:2)

Mladší dorostenci Zenitu měli velmi dobrý vstup do utkání. Ze žáků vypůjčený Dospěl poslal hosty do vedení již v úvodu. V průběhu první půle se ale hra vyrovnala a šance si vytvořily oba týmy. Ovšem branky padaly až po přestávce.

Nejprve poslal do dvoubrankového vedení hosty Zoufalý, když dorazil vyraženou střelu po úniku Kalányose a jeho střele do tyče. Hosty zřejmě dvougólové vedení uspokojilo, protože polevili a dovolili Brandýsu srovnat skóre. Snížení přišlo po úniku útočníka z půlky hřiště a druhá branka po nedorozumění čáslavských obránců. Naštěstí čáslavští hráči dokázali zapnout a prosadit se. Třetí branku vstřelil z trestného kopu Kalányos a stejný hráč uzavřel skóre z pokutového kopu.

"V utkání jsme střídali slabší okamžiky s pohlednými akcemi. To nás provází již delší čas, hráči se nedokáží koncentrovat na delší časový úsek. Do utkání se dostali i dva žáci, Dospěl s Bilikiewiczem, a oba podali velmi dobrý výkon," krátce zhodnotil utkání trenér Jiří Parachin.

Branky Zenitu: Kalányos 2, Dospěl, Zoufalý. Čáslav: M. Výborný II (30. Zeman) – Strnad, Hejný, Bilinkiewicz, Doležal – Čerimi, Brunclík, Dospěl, Goliáš, Zoufalý – Kalányos. Střídali Rolenec, Jurka.