Místo líbání pod rozkvetlým stromem fotbalistky Sparty smetly Mnichovo Hradiště

1. květen 2011, 13:48
(aktualizováno: 1. květen 2011, 13:50)

Kutná Hora - Ve 14. kole III. ligy fotbalistky Sparty Kutná Hora hostily DFK Mnichovo Hradiště. O výsledku rozhodly už v prvním poločase, po kterém vedly 3:0. A to prvního května, kdy většina jejich kolegyň vyhledává romatické procházky rozkvetlým sadem.

Kutná Hora - Mnichovo Hradiště 4:1 (3:0)

Kutnohoračky začaly skvěle: Už v 7. min. hostující obraně pláchla Karafiátová téměř z poloviny hřiště a prokázala instinkt zabijáka, když chladnokrevně otevřela skóre - 1:0. Hostující fotbalistky zahrozily v 16. min., kdy po centru Zdobinské Podhajská hlavou z bezprostřední blízkosti minula branku Sparty.

To o čtyři minuty později byla Kutná Hora úspěšnější: Centr Buchtové sice obrana Mnichova Hradiště ovrátila za hranici šestnácky, ovšem Podoláková míč vrátila do šestnáctky a Horálková ho hlavou usměrnila do sítě - 2:0.

Ve 22. min. Jedličková tvrdou ranou zatřásla břevnem kutnohorské brány, další gól ale přidala Kutná Hora: Koudelková faulovala pronikající Buchtovou a z penalty se nezmýlila Dibelková - 3:0. Další branky i přes šance domácích nepadly, Buchtová jedovatou ranou trefila gólmanku hostů a Karafiátová po další úniku minula bránu.

Hostující tým vykřesal naději v 50. min., kdy další rána Jedličková skončila sice na břevně, ale Zemanová stála v pravý čas na pravém místě - 3:1. O dvě minuty později ale rázně odpověděla Karafiátová, když parádním trestným kopem upravila na konečných 4:1. V 66. min. Karafiátová zahrávala další trestný kop, tentokrát ovšem jen do břevna a dorážející Podoláková mířila vedle.

"Odehráli jsme dobrý zápas," konstatoval po utkání kutnohorský trenér Alexandr Nagy. Jeho tým se brzy dostal do vedení a prakticky celé střetnutí měl pod kontrolou. "První poločas jsme odehráli v herní pohodě, dobře jsme kombinovali. Vedli jsme zaslouženě," řekl a pokračoval: "Druhý poločas z naší strany už tak kvalitní nebyl, možná tam bylo trochu sebeuspokojení." Jedním z důležitých momentů duelu byl trestný kop, kterým Karafiátová hned odpověděla na snížení hostů. "To bylo pro zápas rozhodující," souhlasil trenér a dodal: "Škoda, že góly dáváme jen doma. Že nám to nevychází venku, i když i tam se do šancí dostáváme."

Branky: 7., 52. Karafiátová, 20. Horálková, 36. pok. kop Dibelková - 50. Zemanová. Rozhodčí: Michal - Fidra, Kratochvíl. Bez karet. Kutná Hora: Janálová - T. Prchalová, Olivová, Jiříková (85. Vaníčková), Vašková - Podoláková, Buchtová, Dibelková (77. Strnadová), Hačková (66. Vavřičková) - Karafiátová, Horálková (56. A. Prchalová). Trenér Alexandr Nagy. M. Hradiště: Ritchelová - Křepelková (26. Koudelková), Kosinová (82. Spitzerová), Kubínová, Hlásková (75. Kyselová) - Zemanová, Vávrová, Linková, Podhajská - Jedličková, Zdobinská.