Mladší dorost Čáslavi okusil v Nymburce porážku, po jedenácti kolech

29. duben 2014, 07:46
(aktualizováno: 29. duben 2014, 07:46)

Nymburk - Další zápasy krajského přeboru sehráli starší a mladší dorostenci na hřišti FK Polaban Nymburk. Tentokrát se jim nedařilo, oba čáslavské celky domácím podlehly:

U19: Nymburk - Čáslav 5:0 (4:0)

Marodka se čáslavským dorostencům opět rozrostla, takže sestava proti minulému kolu doznala změn. A vzhledem k tomu, že se zajíždělo k soupeři, s kterým nemáme dlouhodobě pozitivní výsledkovou bilanci, bylo otázkou jak se s tímto faktem mužstvo vyrovná.
První čtvrthodina byla z obou stran hodně nepřesná, i když mírnou převahu si vytvářeli domácí, kterou přetvořili na několik rohových kopů, z kterých však nic nevytěžili. Zlom přišel v rozmezí 18. a 25. min., kdy hlavní rozhodčí nabídnul Nymburku lepší standardní situace. Nejdříve odpískal ruku na hranici velkého vápna a domácí zahráli tento kop výborně, jakkoliv se hostující brankař natahoval jak mohl 1:0. Další standardní situace o pět minut později, při faulu, který byl opět sporný a domácí proměnili i tuto situaci, hlavou na 2:0. A než se Čáslavští vzpamatovali, přišla další rána, Gajdošík nejdříve střelu domácího útočníka vyrazil, ale nepokrytý hráč na malém vápně to už měl jednoduché a pojistil na 3:0. V této chvíli působili hosté hodně otřeseně.

Běžela 35. min. a skóre se mohlo opět měnit, hostující brankař ale vytlačil další šanci domácích na tyč. O tři minuty později už to však domácím vyšlo, prostrčení do uličky na volného hráče, který pečetil na 4:0. Následně největší šanci hostů zastavilo břevno po pěkné střele Zoufalého.

Ve druhém poločase se hra odehrávala přeci jen více před brankou Nymburku. A mohl se měnit i stav utkání. V 57. min. přišel na hřiště „žolík“ Kovařík a hned o minutu později se dostal do výborné šance, ale na brankové čáře zachraňuje domácí obránce. Čáslav je v této fázi jednoznačně lepší, ale ani střela Smutného, či další pokus Kovaříka branku nepřinesla.

Nymburk se k jediné šanci dostal až v samotném závěru, ale i to stačilo, v 86. min. uzavřel skóre zápasu na 5:0. V poslední minutě se ještě snažil prosadit bojovník Zoufalý, ale ani jemu není přáno.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Bohužel je to pořád stejná písnička, branka soupeře je pro nás v jarní části asi zakletá. A pokud vás před vlastní brankou „podrží“ standardními situacemi rozhodčí, tak je to hodně těžké. Druhý poločas byl z naší strany již lepší, ale i soupeř po první polovině polevil, jenže s naší produktivitou takový stav těžko otočíme. Mrzí mě, že tým nepodrží ve složitých situacích zkušení hráči, kteří by to vzali na sebe a mužstvo dokázali strhnout, i když se nedaří."

Čáslav: Gajdošík - Richard (63. Semrád), Toman (57. Kovařík), Basl, Macháček - Zoufalý, Havránek (45. Šmatlán), Lebduška, Masopust - Smutný, Petržilka.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2014-04-29 ]]

U17: Nymburk - Čáslav 3:1 (3:0)

Prvních deset minut zápasu bylo poklidné jak nedaleko tekoucí Labe. Do první šance zápasu se dostal Fuxa, ale zakončení nebylo přesné. O chvíli později zahrozil střelou Semrád, která minula domácí branku. Po čtvrthodině hry ožil i Nymburk, který se začal více tlačit před branku Brabce. Ve 33. min. přišla střela Petržilky, ale bez změny skóre. Když už to vypadalo, že poločas bude remízový, tak přišla akce domácích a lobem se prosadili přes vyběhnuvšího brankaře na 1:0.

Pět minut po změně stran Nymburk pojistil své vedení na 2:0. Čáslav by ráda ještě zápas zvrátila, ale snaze chyběla branka, která by ten obrat nastartovala. Ta sice nakonec přišla, ale až v 76. min. kdy Fuxovu standardní situaci si domácí srazili do vlastní sítě 2:1. Na závěrečný tlak už nebylo příliš času, navíc možnost vyrovnání zhatila chyba v obraně - 3:1.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Bez ohledu na výsledek, chci klukům poděkovat za bojovnost. Tak jak jsem řekl po minulém zápase s Vlašimí, každý zápas je jiný a tady se to potvrdilo. Přišla porážka po jedenácti kolech, ale hlavu si z toho neděláme."

Branka Čáslavi: Fuxa. Čáslav: Brabec - Masopust, Toman, Semrád, Pavlík - Lebduška, Stránský, Fuxa, Šmatlán - Petržilka.