Mladší žáci naznačili svoje možnosti

31. srpen 2009, 21:33

Kladno - Mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora podlehli rezervě SK Kladno 3:1, přesto mohli opouštět hřiště se vztyčenou hlavou. V sobotu Kutnohorští sehráli druhé mistrovské utkání krajského přeboru.

Kladno B - K. Hora 3:1 (1:0)

"Skutečnost, že je čas prázdnin se značně podepsala na sestavě mužstva. Jelikož kádr není zatím nikterak široký, museli jsme po dohodě nominovat do sestavy dva hráče z přípravky A. Za vstřícnost trenérům přípravky patří proto dík," uvedl trenér Josef Kraus.

První poločas se vyvíjel v plné fotbalové režii domácího celku. Bylo vidět, že základna na Kladně je o mnoho širší a že tento tým společně již něco nahrál a natrénoval. Kutnohorští hráči si po změnách v kádru pomaleji zvykali na své nové posty. Ovšem nelze jim vůbec vytknout bojovnost, kterou nahrazovali technickou dominanci domácího celku. Domácí se během první půle dostali několikrát do slibných šancí, buď ale chyběla přesnost jejich střelám, nebo včas zasáhla kutnohorská obrana s brankářem.

A tak jediná branka prvního poločasu padla ve 25. min., kdy po samostatném průniku do vápna od pravého rohu a podélnou střelou napříč brankou se domácí ujali vedení. Kutnohorští v první půli směrem dopředu moc nehrozili. Některé slibně se vyvíjející akce skončily na obranném pilíři domácích.

Po poločasové přestávce se na hřiště vydal daleko odvážnější tým. Kluci si vzali k srdci slova, že i s takovýmto soupeřem se dá hrát dobrý fotbal. Ačkoliv sil nebylo mnoho, kluci se opravdu fyzicky absolutně vydali. Ve 40. min. se ve středu hřiště krásně uvolnil Brůža, poslal míč k nohám Škrobáka a ten poslal do samostatného úniku Suchomela, který co by hráč přípravky rychlostí předčil kladenského beka a poté střelou k protější tyči překonal brankáře domácích.

V této části zápasu byli Kutnohorští Kladnu rovnocenným soupeřem. Dobře fungovala celá záložní řada, obrana byla daleko důslednější a tak se hra častěji přelévala od jedné k druhé brance. Dle slov přihlížejících i s hezkými kombinacemi na obou stranách.

Ve 48. min. ovšem přece jenom chyběl důraz při obranném zákroku a po krátké kombinaci soupeř zakončoval ve velkém vápně přímo do "šibenice" kam si většinou brankář mladších žáků nemůže ani sáhnout 2:1. Opravdu nádherná trefa.

Poté ještě minutu před koncem, když už síly opravdu opouštěly každého hráče, domácí vstřelili třetí branku, které předcházela nedůslednost při obranném zákroku.

Slovo trenéra Josefa Krause: "S nasazením, bojovností a vůbec celkovou hrou jsem i přes prohru spokojen. Prázdninová absence na trénincích se projevila hlavně v první půli, než jsme si s kluky ujasnili, co jaký post obnáší za odpovědnost a co se na něm od hráče očekává. Je to opravdu těžké, někteří byli po příchodu z přípravky poprvé na velkém hřišti a čas je na tuto velkou změnu připravit byl opravdu krátký. Pokud kluci budou přistupovat zodpovědně k tréninkům, budou se jich účastnit ve velkém počtu, tak věřím, že i přes malou hráčskou základnu nebudeme hrát v krajském přeboru to zadní kolo u vozu. O tom se budeme moci přesvědčit již ve středu 2. září, kdy od 18.10 hodin hostíme v dohrávaném mistrovském utkání tým Čelákovic."

Branka K. Hory: 40. Suchomel. K. Hora: Berka - Marek Štěpánek, Lodinský, Nevole, Turkovský, Bláha (50. Cypro), Brůža, Martin Štěpánek, Piskač, Škrobák, Suchomel.

V prvním kole žáci Kutné Hory podlehli na domácím hřišti týmu Sedlčan 2:5. Branky za domácí vstřelili Škrobák a Turkovský.

Pokud by měl některý fotbalista ročník nar. 1997 - 98 zájem hrát fotbal za mladší žáky Kutné Hory, je tímto zván a jeho příchod je předem vítán.