18. duben 2010, 21:21

Čáslav - Do čáslavských Vodrant zavítal v sobotu dopoledne lídr tabulky dorostenecké divize – Rapid Liberec.

Čáslav - Rapid Liberec 1:2 (0:0)

Proti prvnímu celku tabulky nastoupili čáslavští starší dorostenci se dvěmi změnami v sestavě a jiným rozestavením. "Chyběl nám stoper Radek Vajgl a rozhodli jsme se dát příležitost Veselému a nastoupit v rozestavení 4-1-4-1,", zdůvodnil změny trenér Václav Vondra.

Od úvodu se hrál rychlý fotbal se spoustou osobních soubojů. První příležitostí byla tečovaná střela hostujícího hráče, která skončila na tyči Výborného brány. Na druhé straně unikl po výborné přihrávce Zadiny Veselý, ale gólman hostí si se střelou z úhlu poradil. První půle další výrazné šance nepřinesla a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

To změnila hned 48. min. – roh hostí hlavičkoval Koťátko do břevna a před dorážejícím Mečířem zívala prázdná brána. Po gólu přišel na hřiště druhý útočník domácích Ryšán a obraz hry se změnil. Domácí se dostali do tlaku a vytvořili si i šance – nejprve hlavičkoval nad nikým neatakovaný Votava, posléze se do brejku dostal Zadina se Žiakem, ale posledně jmenovaný střílel vedle. Vyrovnání přinesla 67.min. – po výkopu Výborného chyboval dvakrát hostující kapitán Poživil a unikajícího Špičáka musel faulovat. Sám postižený pak z penalty srovnal skóre – 1:1. Nerozhodný stav vydržel přes čáslavský nápor až do poslední minuty. V něm se opakovala situace z úvodu druhé půle – roh, který čáslavští sice odvrátili, ale střela Barbořáka zapadla do brány.

"Dneska jsme si prohrát nezasloužili. I když si za prohru můžeme hlavně sami – neproměnili jsme několik šancí a inkasovali po dvou standartách, na které jsme kluky upozorňovali. Přesto je musím za výkon pochválit, zejména druhou půli jsem hráli velice dobře. Soupeř je na prvním místě tabulky, má kluky z Liberce a Jablonce, chce postoupit. My jsme si dokázali, že i přes odchod šesti hráčů v zimní přestávce, můžeme hrát s každým," zhodnotil zápas čáslavský trenér Václav Vondra.

Branky: 48. Mečíř, 90. Barbořák – 67. pok. kop Špičák. Čáslav: T. Výborný – M. Král, M. Výborný, Votava, Ditrich (50. Ryšán) - Zadina - Veselý, Altmann, Zikmunda (85. Mlynka), Žiak - Špičák.

Čáslav - Rapid Liberec 2:4 (2:1)

Vstup do utkání měli čáslavští mladší dorostenci jako z říše pohádek. První akci zakončil Brunclík střelou do šibenice hostující branky, když z vápna napálil odražený míč levačkou naprosto bezchybně. V 8.min. bylo ještě veseleji – Goliášův trestný kop poslal sice jen do břevna Ryšán, ale pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0 Dospěl. Stejný hráč mohl ještě zvýšit, ale netrefil odkrytou bránu po akci Mlynky. Hosté přebrali aktivitu ve druhé části první půle a po několika nadějných situacích se trefili až po střele ze střední vzdálenosti. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhý poločas začala pro domácí hrůzná šestiminutovka. Běh ní totiž inkasovali tři brnaky a znehodnotili si svůj vlastní výkon. Nejprve hrubě chyboval gólman, kterému za záda zapadl nepovedený centr. O minutu později přešel přes čáslavskou levou stranu hráč Rapidu a šikovně překonal gólmana. Zcela zdeptanému čáslavskému týmu zasadil ránu další průnik, tentokrát středem, a čtvrtý gól v jejich síti. Poté se sice čáslavští vzpamatovali a dokázali soupeře zatlačit. Vypracovali si několik velmi nadějných situací, ale střelecky se již neprosadili.

"Rozhodla naše vlastní nezodpovědnost," hodnotil utkání trenér Václav Vondra a pokračoval: "Přitom jsme utkání rozehráli perfektně. Dali jsme dva góly, mohli přidat třetí. Soupeř sice získal převahu v první půli, snížil ale po střele z dálky, do vápna jsme ho moc nepouštěli. Jenže to co jsme předvedli v úvodu druhého poločasu byla katastrofa. Chyby sice k fotbalu patří, jenže tady jich bylo moc. Po obdržených brankách jsme se sice vzpamatovali, ale přes šance jsme se brankově neprosadili. Zklamán jsem zejména z výkonu starších hráčů, ti zřejmě necítí zodpovědnost za tým. Když se daří, tak hrají, jakmile to ale nejde, spadnou do podprůměru. A přitom by to měli být oni, kdo tým povzbudí a individuálními výkony zvednou."

Branky Čáslavi: 3. Brunclík, 8. Dospěl. Čáslav: M. Výborný II - Jurka (40. Rolenec), Hejný, Pipek, Strnad - Mlynka, Brunclík, R. Goliáš (70. Bilinkiewicz), Dospěl (40. J. Goliaš) - Ryšán (55. Smutný), Kalányos.