Na Kaňku se radovala Viktorka

24. duben 2010, 20:25

Kaňk - Na hřišti Sokola Kaňk sehráli zápas 18. kola okresního přeboru dva rivalové z předměstí Kutné Hory: Domácí hostili sedleckou Viktorku a určitě si mysleli na první jarní vítězství. Podzimní zápas v Sedlci skončil bez branek, tentokrát se radovali hosté.

Kaňk - Sedlec 0:3 (0:2)

Kaňkovští mají v jarních zápasech spolu s Křeseticemi nejhorší defenzivu, navíc sobotní zápas začali hodně bídně. Aktivitu přenechali Viktoriánům, kteří se snadno dostávali do šancí. A v 15. min. se také ujali vedení, když trestný kop J. Vavřiny ze střední vzdálenosti proklouzl Vokounovi do sítě - 0:1. Ten samý hráč se do míče znovu opřel ve 21. min., to když k němu na hranici šestnáctky proskákalo autové vhazovnání, tentokrát ovšem pálil tvrdě nad. Kaňkovští na svého soupeře nedokázali nic vymyslet, komplikovaně, profesorsky a nepřesně kombinovali a často ztráceli míče. Ve 28. min. J. Vavřina unikl po pravé straně, přetaženým centrem našel před malým čtvercem úplně volného Jak. Spáčila, který "placírkou" umístil míč k tyči - 0:2. Jediná vážnější příležitost domácích přišla ve 37. min.: Vlach poslal míč za obranu, Ďoubal sice akci přibrzdil, ale načasoval přihrávku pro J. Horkého, který se snažil Bartoníčka překonat špičkou kopačky, ovšem neuspěl. Ve 41. min. Kaňk podržel i Vokoun, který čelil stoprocentní příležitosti J. Vavřiny a ve 45. min. Hykovi v gólové pozici míč sklouzl po noze a netrefil bránu.

Ve druhém poločase byla na hřišti patrná snaha domácích výsledek zvrátil, jenže se vytáhl gólman Roman Bartoníček: V 70. min. skvěle vytáhl Čížkovu dobře mířenou střelu k tyči a poradil si i s následnou dorážkou Komárka. V 81. min. mu pomohla i tyč, která zastavila Reisovu slabší ránu. Poslední slovo tak měli hosté: Zahajský ztratil míč, Stolín se hned ujal útoku, posunul balón Neubauerovi, kterého srazil gólman Vokoun. Z pokutového kopu kapitán Zdychynec stanovil konečný výsledek na 0:3.

Trenér Sokola Kaňk Michal Velebný ze hřiště odcházel zklamaně. "Rozhodlo prvních dvacet minut. Do zápasu jsme nastoupili ležérně," zlobil se a pokračoval: "Každý si musí sáhnout do svého svědomí, jak k zápasu přistoupil a co na hřišti v prvních dvaceti minutách odevzdal. Darovali jsme hostům tři, čtyři gólové šance, dvě z nich proměnili, při tom druhém tam Jakub Spáčil byl úplně sám. Své příležitosti jsme ve druhém poločase neproměnili, bohužel. Z naší strany to byl dnes fotbal špatný."

"V prvním poločase jsme odvedli odpovědný výkon v obraně a soupeře jsme k ničemu nepustili. Vedli jsme 2:0 a vítězství si ve druhé půli pohlídali. Jsme rádi za tři body," shrnul vítězný zápas sedlecký trenér Luboš Votava. Utkání na Kaňku měl přece jen prestižnější náboj. "Je to malé derby, nějaká oslava určitě bude," nebránil se sedlecký kouč.

Branky: 15. J. Vavřina, 28. Jak. Spáčil, 90.+1 pok. kop Zdychynec. Rozhodčí: Linhart. ŽK: Vokoun - Hyka, Kořínek. Diváků: 100. Kaňk: Vokoun - Růžička (73. Klatka), Tvrdík, M. Horký, Zahajský - Mandík, Vlach, J. Horký, Ďoubal (46. Komárek) - Reis, Čížek (77. Dvořák). Trenér Michal Velebný. Sedlec: Bartoníček - M. Poul, Kořínek, D. Pavlík, Kožnar - Petr Mrštík, Zdychynec, L. Tvrdý, Jak. Spáčil (83. Stolín) - Hyka (46. J. Poul), J. Vavřina (62. Neubauer). Trenér Luboš Votava.