Na Žižkově Kolín padl

28. březen 2016, 10:13

Kolín - Další body v jarní části ČFL Kolín na své konto nepřidal. Pod vysílačem totiž podlehl žižkovské Viktorii 2:0.

Kolínští jeli do Prahy jako jednoznačný outsider, protože Viktoria si na svém stadionu v posledních dvou kolech udělala, se skóre 12:2, střelnici. V prvním poločase ještě držel Kolín se soupeřem relativně vyrovnanou partii, a to i díky skvěle chytajícímu Vízkovi, který již v šesté minutě dokázal zlikvidovat pokutový kop domácího Pavlaty, ale na aktivněji hrající Žižkov to nakonec nestačilo. V první půli se pro Kolín naskytla jedna gólová příležitost na jejímž konci byl Zdeněk Zmeškal. Jeho tvrdou střelu však gólman Soukup vytěsnil.

Aktivita domácích se ve druhém poločase pomalu zvyšovala a druhá nařízená penalta v 52. minutě, kterou již Volek proměnil, byla voda na žižkovský mlýn. Kolín držel na nohou opět skvěle chytající Vízek, který odvrátil minimálně dvě branky. V 71. minutě domácí navýšili skóre po rohovém kopu, když se prosadil exkolínský Tomáš Petrášek. Petrášek využil své centimetry a hlavou uklidil míč do sítě. 2:0.

Kolín v závěru utkání ještě vystrkoval růžky, ale k ničemu nevedla ani nebezpečná hlavička Martina Jelínka. Naši hráči tak odjíždějí z Prahy s prázdnou a musí se rychle připravit na odložený duel s Loko Vltavín, který na svém stadionu odehrají již tuto středu od 16:30

FK Viktoria Žižkov - FK Kolín 2:0 (0:0)

Branky: 52. Volek (pen.), 71. Petrášek

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Šandera, Petrášek, Kodr, Procházka (81. Šimkovský) – Pavlata, Gebert (M. Klán), Salašovič (37. Křeček) – Svatonský (46. Volek), Marek (67. V. Klán), Dočekal

FK Kolín: Vízek – Biško, Jelínek, Kouřil, Němeček (46. Nešpor), Veselý, Brunclík, Kučera, Hron, Zmeškal (82. Vejr), Seifert (76. Ludvíček)

Rozhodčí: Svatík – Melničuk, Tvrdík