Naděje kutnohorské kopané smetly Říčany už v prvním poločase

29. září 2010, 09:03
(aktualizováno: 29. září 2010, 09:03)

Říčany - V 8. kole krajského přeboru mladších žáků byli fotbalisté kutnohorské Sparta hostem tabulkového souseda - FK Říčany.

Říčany - Kutná Hora 1:6 (0:5)

Od začátku zápasu byli hosté aktivní a v 6. minutě, po přihrávce Uhera z pravé strany, si postrčil na vápně balon na levou nohu Brůža a křižnou přízemní střelou otevřel skóre 0:1. Ve 14. minutě se kličkou uvolnil Pavlík, přihrál na Piskače, ten si pohrál s domácím obráncem  a podél brankáře zvýšil na 0:2. V 18.minutě si Uher udělal místo, uvolnil se a poslal míč kolmicí na Piskače, který nádherně přeloboval bezmocného gólmana 0:3. 22. minuta přinesla nádherný fotbalový okamžik, a to bleskovou kombinaci Sparty po rohu domácích. Odražený míč rychle zpracoval Vaněk a dlouhým pasem vyslal do brejku po pravém křídle Vojtíška. Ten hned z první přihrál na střed hřiště nabíhajícímu Uherovi, který uklidil míč do branky 0:4. 29. minuta přinesla obléhání branky domácích, při kterém se dostal balón k volnému Vaňkovi. Ten střelou z voleje z vápna vymetl pavučinku v pravé šibenici 0:5.

V druhém poločasu si pozměněná sestava Sparty již nedokázala vytvořit soustavný tlak a hra se vyrovnala. Domácí dokázali využít svůj zlepšený výkon a po chybě F. Berky snížili na 1:5. I potom domácí hrozili a samostatný brejk vyřešil až neohroženým vrhnutím se pod nohy domácí útočníka brankář D.Berka. Sparta se přece jenom dočkala gólu i v druhém poločase. Pavlík rychle vyvezl balon z obrany, kolmicí našel Brůžu , který rychle posunul před vápno Uhrovi. Ten si přehodil míč z nohy na nohu a povedenou střelou levačkou pečetil na konečných 1:6.

Hodnocení trenérů: "První poločas přinesl fotbalovou lahůdku v podání Sparty, druhý pak utrápený výkon a nutnost zamyšlení pro nás trenéry."

K. Hora: Foršt - Kraus, Puchoň, Pavlík, Zelenka - Culek, Brůža , Piskač, Němec - Suchomel, Uher. Střídali Vaněk, Vojtíšek, Dan Berka, Filip Berka.