Najde se soupeř, který porazí Jiskru? Viktoriánům se to nepovedlo.

28. září 2010, 16:00
(aktualizováno: 28. září 2010, 16:00)

Zruč nad Sázavou - Bez ztráty kytičky v šestém kole lídr tabulky OP Jiskra Zruč nad Sázavou přivítala doma sedmou TJ Viktorii Sedlec se sedmi body. V minulém kole oba soupeři naplno bodovali. Jiskra si odvezla tři body z Kaňku po výhře 2:0. Viktoria Sedlec zvítězila v Malešově 4:2.

Zruč n. S. - Sedlec 3:0 (0:0)

První poločas byl herně vyrovnaný. Obě mužstva hrála na mokrém trávníku rychlý kombinační fotbal. Soupeři spoléhali na standardní situace, ale obě defenzívy dobře pokrývaly brankový prostor, takže útočníky nepouštěly do šancí. Možná s příchodem diváků na tribunu, přišly také šance na obou stranách. Proto první vážná šance nastala až po půl hodině hry. Ve 35. min. potlesk tribun sklidil záložník Brož poté, co vystřelil ze střední vzdálenosti na branku hostů. Brankář Šilhán nadvakrát kryl. Závěr prvního poločasu patřil Viktorce. Ve 41. min. mohl vstřelit gól do šatny útočník Jelínek. Unikl po pravé straně, místo zakončení střelbou ke vzdálené tyči však zvolil kličku brankáři a vybíhající gólman Jíra míč vyrazil na roh. Podobně to dopadlo i v 44. min., když na velkém vápně záložník Vrba přistrčil míč Jelínkovi. Vybíhající Jíra byl u balónu dříve a zneškodnil tak Jelínkovu šanci.

Jiskra sice druhý poločas začala náporem, ale první branku druhého poločasu mohli vstřelit hosté. V 53. min. si na přihrávku L. Tvrdého za obranu Zruče z levé strany zaběhl záložník Vrba a překonal domácího gólmana. Ale branka nebyla uznána pro ofsajd. O tři minuty později po rychlé rozehrávce zvolil útočník Cudlín spíše střelu k levé tyči než nahrávku do vápna Havlovi či Brožovi. V 69. min. se domácí Jiskra prosadila. Poprvé o sobě dala vědět dvojice Koudela - Brož. Na Koudelův trestný kop z pravé strany si ve vápně naskočil záložník Brož a hlavičkou k zadní tyči otevřel skóre. - 1:0 Viktoria Sedlec mohla vzápětí vyrovnat. V 74. min Hvězdův trestný kop ze 40 metrů z levé strany gólman Jíra vyboxoval na roh. Jiskra zahrávala standardní situaci skoro ze stejné pozice jako 69. min. akorát k blíže k vápnu. V 76. min. Koudelovu přízemní střelu brankář Šilhán stačil vyrazit, nejspíš očekával centr do vápna. Dobíhající osamocený Brož na přední tyči z malého vápna uklidil míč do sítě - 2:0 Přestože Viktoria Sedlec prohrávala o dvě branky i nadále útočila. V závěru zápasu se v obraně hostů otvírala okénka. V 81. min. Jiskra mohla vsítit třetí branku, když se na pravé straně prosadil J. Váňa. Ten místo střely z velkého vápna levačkou, zvolil nahrávku napříč vápnem, ale ta skončila v autu. V 90. min. záložník M. Váňa byl ve vápně faulován. Záložník Brož s přehledem proměnil pokutový kop a uzavřel skóre na 3:0.

Branky: 69., 76. Koudela, 90. pok. kop Brož. Rozhodčí: Rynda. ŽK: M. Váňa, Cudlín, M. Havránek - Jelínek, Hyka, Tvrdý. Zruč n. S.: Jíra - Smutný, M. Havránek, Kozel, Jelínek - Brož, Koudela, O. Jouza, M. Váňa - Havel (68. J. Váňa), Cudlín (66. Zelenka). Trenér Jouza st. Sedlec: Šilhán - M. Poul, Kožnar, Zdychynec, Hyka - Košátko, L. Tvrdý (40. Vrba), Jak. Spáčil, Hvězda - Jan Vavřina, Jelínek. Trenér Luboš Votava.